×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Bezdarba līmenis otrajā ceturksnī Latvijā – 9,8% (Infografika) (1)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Ilustratīvs attēls

Latvijā šogad otrajā ceturksnī bez darba bija 97,1 tūkstotis iedzīvotāju jeb 9,8% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kas ir par 0,9 procentpunktiem mazāk nekā 2014.gada attiecīgajā laika periodā un par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā iepriekšējā ceturksnī, aģentūra BNS uzzināja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Statistikas pārvaldē arī atzīmēja, ka 2015.gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada otro ceturksni bezdarbnieku skaits Latvijā samazinājies par 9,1 tūkstoti jeb 8,6%.

Tāpat statistikas pārvaldē norādīja, ka Latvijā kopš 2014.gada otrā ceturkšņa bezdarba līmenis tikai nedaudz atšķiras no Eiropas Savienības (ES) valstu vidējā rādītāja, bet 2015.gada pirmajā ceturksnī tas bija vienāds ar ES rādītāju (10,2%).

Pēc statistikas pārvaldes datiem, šogad otrajā ceturksnī ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, īpatsvars kopējā bezdarbnieku skaitā bija 43%, kas ir par 2,8 procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš. Turpinot samazināties kopējam bezdarbnieku skaitam, arī ilgstošo bezdarbnieku skaits samazinājās – no 42,4 tūkstošiem 2014.gada otrajā ceturksnī līdz 41,7 tūkstošiem šogad otrajā ceturksnī.

2015.gada otrajā ceturksnī jauniešu bezdarba līmenis samazinājies līdz 15,2%, kas ir par 5,9 procentpunktiem mazāk nekā pirms gada. No visiem bezdarbniekiem 12,6 tūkstoši jeb 12,9% bija jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Gada laikā jauniešu bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 5,2 tūkstošiem un to īpatsvars kopējā bezdarbnieku skaitā ir sarucis par 3,8 procentpunktiem.

Šogad otrajā ceturksnī 40,8% no visiem jauniešiem bija ekonomiski aktīvi, tas ir nodarbināti vai aktīvi meklēja darbu (bezdarbnieki), savukārt 59,2% jauniešu bija ekonomiski neaktīvi, kuri pārsvarā vēl mācījās un darbu nemeklēja.

Tāpat statistikas pārvaldes dati liecina, ka šogad otrajā ceturksnī 32,5% jeb 480,2 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija ekonomiski neaktīvi, tas ir nebija nodarbināti un aktīvi nemeklēja darbu. Salīdzinot ar 2014.gada otro ceturksni, ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju skaits samazinājies par 22,8 tūkstošiem jeb 4,5%.

Pēc statistikas pārvaldes datiem, otrajā ceturksnī 23,6 tūkstoši jeb 4,9% ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju bija zaudējuši cerību atrast darbu. Salīdzinājumam 2014.gada otro ceturksnī un 2015.gada pirmo ceturksnī šo ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju īpatsvars bija 4,8%.

Šogad otrajā ceturksnī darbaspēka apsekojums notika 4,1 tūkstotī mājsaimniecību, kur aptaujāja 7,9 tūkstošus iedzīvotāju 15 līdz 74 gadu vecumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vajadzētu reiz beigt ar tiem bezdarbniekiem ,ppētījumi rāda ka3% nestrādās nekad ,viņiem tas ir gēnos ,pārējiem jāpiedāvā darbs un ja atsakās vai pēc pirmās algas dienas aiziet dzerstiņā ,tad vairs nav nekād bezdarbnieks ,bet slaists. To pierāda lauku saimnieku darba meklētāju dienas VNA ,tur skaidri parādās darbu piedāvā ,itkā gribētāju arī ir bet līgumus noslēdz tikai daži .,.Ja darbu dod un neņem ,tad vairs neesi bezdarbnieks un pabalstu neprasi un trūcīgo statusu arī.Kā Latvijas laikā bija ,deva darbu kūdras purvā un ej un stradā ,ja ne tad bezdarbnieks vairs neesi un tiec galā pats ar sevi. Tāpat ar to dzīves vietas maiņu ,nu nav darbs Valkā ,pārdod visu un brauc uz Valmieru ,tur arī darbu nedabū ,brauc uz Vangažiem un strādā Vecmīlgrāvī. Ja nu galīgi neko neatrod tad uz Londonu zem tilta ,tur vairāk maksā kā vecmīlgravi zivis buņdžas liekot. Labāk gan Latvijā par 375 euro uz papīra ,neka Londonā zem tilta par 1200euro pabalsta ,tur drīz rīkli pārgriezīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+