Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
25. maijs, 2014
Drukāt

Kā apkarot biešu dīgstu puvi?

Foto - LETAFoto - LETA

Mums ir neliela saimniecība, kur lopbarībai audzējam puscukurbietes. Pagājušajā gadā sējumu stipri bojāja dīgstu puve. Gribu zināt, kā to var apkarot. Varbūt sēklu vajag kodināt, bet ar ko?
 ANITA B. KRUSTPILS NOVADĀ

LLKC Bauskas konsultāciju biroja speciāliste augkopībā Ieva Litiņa uzsver: lai ierobežotu biešu dīgstu puvi, viens no svarīgākajiem nosacījumiem ir augu maiņas ievērošana. Vienā un tajā pašā laukā puscukurbietes drīkst audzēt tikai pēc četriem gadiem. Sēj agri (aprīlī, līdz maija sākumam), jo lopbarības bietes ir aukstumizturīgas, nebaidās no pavasara salnām. Augsnei jābūt nedaudz iesilušai, labi sastrādātai un bagātīgi mēslotai. Sējot novēloti, sēklām var pietrūkt mitruma, un tad tās sadīgst nevienmērīgi. Sēklas iestrādā 2–3 cm dziļi. Ja iesēj dziļāk, tām trūkst gaisa; sadīgušie augi ir novājināti un ieņēmīgi pret infekciju. Pārāk biezu sējumu laikus retina. Irdina arī augsni, lai iznīcinātu nezāles un neveidotos augsnes garoza.

Pašlaik Latvijā nav reģistrēts neviens preparāts, ko varētu izmantot puscukurbiešu sēklu kodināšanai. Puscukurbietes nav pārāk izplatīta kultūra, tāpēc sēklu tirgotājus šī niša īpaši neinteresē. Veikalos nopērkamās sēklas ne vienmēr ir kvalitatīvas, tās nav kalibrētas, nav arī apstrādātas ar kodni.

SIA “Bioefekts” direktore Anita Lielpētere iesaka dīgstu puves ierobežošanai izmantot Trihodermīnu. Puscukurbiešu sēklas pirms sējas sajauc ar sausu preparātu (20 g vai 100 g iesaiņojumā), uz 1 kg sēklu ņemot 100 gramu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+