Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
23. janvāris, 2016
Drukāt

Bijušās Tabakas fabrikas pārbūve JRT vajadzībām jāpabeidz līdz augustam

Foto - LetaFoto - Leta

Tabakas fabrika.

Bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā 58A remonts un telpu pielāgošana Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām jāpabeidz līdz šī gada augustam, aģentūrai LETA sacīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārstāvis Arnis Blodons.

“Darbi ir sākti šī gada 6.janvārī, un to izpildes termiņš ir 2016. gada augusts – JRT jaunās sezonas sākums. Tas ir pie nosacījuma, ja nav jāveic neplānoti betonēšanas darbi,” skaidroja Blodons.

Darbus Tabakas fabrikā veic SIA “RBSSKALS Būvvadība”, kas pērn septembra beigās uzvarēja VNĪ izsludinātajā iepirkumā “Ražošanas ēkas pārbūve, teātra telpu ierīkošana un saimniecības ēku nojaukšana Miera ielā 58A, Rīgā”.

Iepirkuma kopējā līgumcena ir 1 999 590,27 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Tabakas fabrikas telpas tiek pārbūvētas, lai nodrošinātu JRT pārcelšanos uz pagaidu telpām, kamēr norisināsies JRT ēkas Lāčplēša ielā 25, Rīgā, rekonstrukcijas darbi.

JRT ēkas rekonstrukciju sākotnēji bija paredzēts sākt jau 2014. gada rudenī un pabeigt divu gadu laikā līdz šim gadam. Taču tagad termiņš tiek pārcelts vismaz par diviem gadiem.

“Būvniecība ir plānota 20 mēnešus. Tas arī ir diezgan utopiski, bet tagad 2018.gads visiem ir pieturas punkts. Arī kultūras ministre ļoti cer, ka līdz 2018.gada beigām teātri varēs atklāt,” iepriekš sacīja rekonstrukcijas projekta autore Zaiga Gaile.

Rekonstrukcija nesāksies ātrāk kā šoruden, un teātra kolektīvs ar to ir samierinājies.

Paredzētais finansējums JRT ēku kompleksa rekonstrukcijai ir 19,006 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), savukārt Tabakas fabrikas pielāgošanai JRT vajadzībām būvdarbu prognozējamā līgumcena tika lēsta līdz 2,37 miljoniem eiro bez PVN jeb aptuveni 2,9 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+