×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. maijs, 2016
Drukāt

Biļetes uz Barišņikova monoizrādēm Rīgā maksās no 30 līdz 250 eiro

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Trešdien, 25.maijā, sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz augustā Rīgā gaidāmajām Mihaila Barišņikova monoizrādēm “Vēstule cilvēkam”, informēja “Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonda” valdes priekšsēdētājs Andrejs Žagars.

Uz izrādēm 3., 4. un 7.augustā biļešu cena būs no 30 līdz 200 eiro, savukārt uz izrādēm 5. un 6.augustā biļetes varēs iegādāties par 70 līdz 250 eiro.

Biļetes no 25.maija plkst.10 varēs iegādāties “Biļešu servisa” tīmekļa vietnē “www.bilesuserviss.lv”, bet Krievijā biļetes būs nopērkamas vietnē “www.kassir.ru”.

Jau ziņots, ka Barišņikova monoizrāde “Vēstule cilvēkam” būs skatāma uz Latvijas Nacionālās operas skatuves.

Izrāde, kuras pamatā ir izcilā baletdejotāja Vāclava Ņižinska dienasgrāmatas un kura savu pirmizrādi piedzīvoja pērn Spoleto, Itālijā, šogad turpina pasaules turneju, kurā iekļauta arī Barišnikova dzimtā Latvija.

Monoizrādi “Vēstule cilvēkam” īpaši Barišņikovam radījis ikoniskais avangarda teātra režisors Roberts Vilsons. Iestudējums balstīts uz Ņižinska autobiogrāfiskajiem tekstiem, kurus adaptējis Derils Pinknijs.

Savā slavas virsotnē Ņižinskis (1889.-1950.) tika atzīts par vienu no izcilākajiem Rietumu kultūras baleta māksliniekiem. Ņižinskis bija arī slavenās Sergeja Djagiļeva Krievu baleta trupas dalībnieks un modernā baleta horeogrāfijas pamatlicējs. Viņa sākotnējie darbi ir “Fauna pēcpusdiena” un “Svētpavasaris”. Dzīves trešajā gadu desmitā Ņižinskam atklājās garīgas problēmas, tādēļ viņa dienasgrāmatas, kas tapušas laikā no 1919.gada 19.janvāra līdz 4.martam, dokumentē un izgaismo jaunā vīrieša garīgās veselības sabrukumu.

“Vēstules cilvēkam” viesizrādes organizē “Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonds” sadarbībā ar Aleksandru Šenkmanu un kompāniju “Riga Art Festival”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+