×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Binde: Latvijai nav jēgas atlikt eiro ieviešanu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijai nav jēgas atlikt eiro ieviešanu, jo tās ekonomika jau ir ļoti cieši integrējusies Eiropā, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja mobilo sakaru operatora “Latvijas Mobilais telefons” (LMT)  prezidents Juris Binde.

LMT prezidents atzina, ka eiro ieviešanai – tāpat kā citām lietām – ir dažādas puses. “Katrai lietai ir dažādas puses, un šajā gadījumā varam runāt gan par emocionālo, gan par racionālo,” teica Binde un norādīja, ka jebkura nacionālā valūta ir viens no valsts simboliem, taču Latvijas lats nekad nav bijis īsti neatkarīgs un izmantots kā ekonomikas vadīšanas instruments.

Tāpat Binde atzina, ka Latvijas ekonomika ir ļoti integrēta Eiropas Savienībā (ES), uz kuru ir liela daļa Latvijas eksporta, tādēļ eiro ieviešanu atlikt nav jēgas. “Latvija ir ļoti dziļi integrēta Eiropas Stuktūrā. Lielākā daļa – apmēram 80% – eksporta ir uz ES valstīm, līdz ar to mēģināt kaut ko pagriezt atpakaļ ir diezgan bezcerīgi,” sacīja LMT prezidents.

Runājot par ne pārāk spožo ekonomisko situāciju eiro zonā, LMT prezidents arī atzina, ka ES ir vesela virkne problēmu, kas ir iemesls sabiedrības negatīvajai attieksmei pret eiro ieviešanu. “Vaina ir pašā Eiropas Savienībā, ne tik daudz eiro, jo eiro kā valūta ir tikai maksāšanas  līdzeklis – kā ekonomikas asinsrite, bet par to, vai šī  asinsrite funkcionē labi vai slikti, ir atbildīgi tieši politiķi un dažādas ES institūcijas. Šobrīd ES institūcijas jau ir sasniegušas to kritisko masu, kad no progresa  tas ir kļuvis par traucēkli, un tas bija skaidri redzams pēdējo dienu notikumos, kad tika spriests par Eiropas daudzgadu budžetu, kad faktiski aparāts reaģēja un vadīja visus procesus, un gala rezultātā valstu vadītājiem bija diezgan sekundāra loma,” stāstīja Binde.

Binde arī atzīmēja, ka nekad nav publiski uzstājies kās eiro pretinieks, bet gan ir aicinājis maksimāli izvērtēt eiro ieviešanas plusus un mīnusus, kas ir jebkura liela projekta neatņemama sastāvdaļa. “Šāda analīze nenozīmē ne par, ne pret – tā vienkārši nozīmē analīzi,” viņš sacīja.

Latvija eiro plāno ieviest no 2014.gada 1.janvāra.

LMT ir vecākais Latvijā strādājošais mobilo sakaru operators. Pēc uzņēmuma datiem, LMT ir  lielākais mobilo sakaru operators Latvijā gan klientu skaita, gan apgrozījuma, gan tīkla pārklājuma ziņā. LMT pagājušajā gadā strādāja ar 129 miljonu latu apgrozījumu un nopelnīja 26 miljonus latu.  Šā gada 1.janvārī LMT bija 1,07 miljoni klientu. LMT īpašnieki ir “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (23%), Latvijas elektronisko sakaru sniedzējs “Lattelecom” (23%), Latvijas valsts Satiksmes ministrijas personā (5%), kā arī skandināvu “TeliaSonera” (49%).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+