×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Bišu produktu nianses

stropi_140_vs

Bišu produktiem nav garšas uzlabotāju, tāpēc tie pašam vien jādegustē. Tā var atrast ne vien sev piemērotu medu, bet arī ziedputekšņus, jo garša informē par organisma pieprasījumu.

 

Konsultēja biškopis Jānis Vainovskis.

Pūpolu, blīgznu un kārklu ziedputekšņi ir vissaldākie un maigākie, tādēļ garšo arī bērniem. Tajos ir daudz silīcijskābes. 

Rapša ziedputekšņi ieteicami cilvēkiem ar paaugstinātu holesterīna līmeni.

Augļudārzu un pieneņu ziedputekšņi noder imūnsistēmas uzlabošanai un skaistumam. Tomēr tīrus pieneņu putekšņus izdodas ievākt reti.

Jāņuzāļu ziedputekšņi ir no āboliņa, vējkaņepes, vīķa, pupas, magones un citiem augiem, kas zied ap vasaras Saulgriežu laiku. Tajos ir visvairāk minerālvielu, tādēļ šie ziedputekšņi piemēroti cilvēkiem, kuri pakļauti lielām slodzēm, piemēram, sportistiem. Šie putekšņi pat izskatās daudz smagāki un blīvāki par pārējiem.

 

Būtiskākā ziedputekšņu iedarbība ir vielmaiņas regulēšana un imūnsistēmas nostiprināšana, jo sastāvdaļu saraksts ir ļoti garš.

 

Būtiskākā ziedputekšņu iedarbība ir vielmaiņas regulēšana un imūnsistēmas nostiprināšana, jo sastāvdaļu saraksts ir ļoti garš. Putekšņu apvalki, nonākot zarnu traktā, palielina labvēlīgo baktēriju daudzumu un palīdz to atbrīvot no šlakvielām, kā arī uzlabo asins sastāvu, veicinot sarkano asins ķermenīšu vairošanos.

Pienskābā vidē šūnās pārveidojušies, speciāli bišu iekonservēti ziedputekšņi ir bišu maize. Tajā svaigajiem putekšņiem ir pievienots medus un bišu siekalu fermenti. Ziedputekšņu un bišu maizes sastāvā līdzās minerālvielām un vitamīniem ir daudz proteīnu un neaizstājamo aminoskābju.

Bišu maizi organisms pārstrādā un izmanto pilnvērtīgāk, turklāt tās iedarbība ir straujāka, un tas ir īpaši būtiski vecākiem cilvēkiem un slimību novājinātiem organismiem.

Lai no ziedputekšņiem vai bišu maizes būtu efekts, vienā kursā ir jāizlieto vismaz 180 – 220 grami, katru dienu apēdot vienu deserta vai tējkaroti (bērniem). Nākamais kurss – apmēram pēc pusgada.

Bišu maize un putekšņi ir ieteicami pēc antibiotiku lietošanas, lai atjaunotu bioloģisko līmeni organismā. Apiterapeiti putekšņus neiesaka lietot vīrusu saslimšanas gadījumos.

Jāpatur prātā, ka medus, ziedputekšņi un bišu maize ir nevis zāles, bet gan bioloģiski aktīvi un augstvērtīgi pārtikas produkti.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+