×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

BK “Valmiera” vadīs horvāts Kalpičs

kalpics

Par BK “Valmiera” galveno treneri kļuvis 43 gadus vecais horvātu speciālists Zorans Kalpičs (Zoran Kalpic), vēsta vienības oficiālā interneta mājas lapa.

Treneris ir ieradies Latvijā un jau šodien sāks vadīt pirmos komandas treniņus. Vienošanās ar treneri ir panākta līdz sezonas beigām.

Kalpičs savas basketbola gaitas Horvātijā ir sācis kā spēlētājs, spēlējis vairākās jauniešu izlasēs, kā arī vīriešu valstsvienībā. Vēlāk 2002.gadā, pēc spēlētāja karjeras beigām, pievērsies trenera profesijai, sākot trenēt jauniešus. Kā spēlētājs trenējies pie Eiropas labākajiem treneriem – Dušana Ivkoviča, Svetislava Pešiča, Nevena Spahijas, Krešimira Čošiča, Vladimira Duroviča un citiem. Tieši šiem treneriem bijusi liela ietekme uz Kalpiča basketbola filozofiju.

Pagājušo sezonu Kalpičs uzsāka kā Južnijas “Himik” galvenais treneris, savukārt, sezonas otro pusi aizvadīja, vadot vietējo horvātu klubu “Brod-Svjetlost”.  Interesanti, ka Kalpičs iepriekš strādājis Ukrainas klubā BK “Donetsk” kā asistents šī brīža “VEF Rīga” galvenajam trenerim Ramūnam Butautam.

Treneris Kalpičs runā angļu, itāļu, krievu, poļu un slovēņu valodās. Pats treneris saka, ka viņš tic tikai un vienīgi smagam darbam un disciplīnai un tādām savstarpējām attiecībām komandā, kur visi darbojas kā viens. “Laba iekšējā komandas “ķīmija” ir pamats labiem panākumiem un rezultātiem”, tā Zorans Kalpičs.

Trenera karjera:
2010/2011 Slavonski Brodas „Brod-Svjetlost” (Horvātija) galvenais treneris

2010/2011 Južnijas „Himik” (Ukraina) galvenais treneris

2009/2010 Doņeckas „Donetsk” (Ukraina) treneris-asistents

2008/2009 Zagrebas „Cedevita” (Horvātija) galvenais treneris

2008/2009 Šibenikas „Sibenka” (Horvātija) galvenais treneris

2007/2008 Šibenikas „Sibenka” (Horvātija) galvenais treneris

2006/2007 Šibenikas „Sibenka” (Horvātija) treneris-asistents

2005/2006 Šibenikas „Sibenka” (Horvātija) treneris-asistents

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+