bkventspils.lv

BK “Ventspils” neizmanto pēdējo iespēju un zaudē Salonikos 0

BK “Ventspils” FIBA Čempionu līgas grupu turnīra pirmā apļa noslēdzošajā mačā izbraukumā ar 81:85 (24:16, 12:23, 14:10, 21:22, 10:14) pagarinājumā trešdien piekāpās sava bijušā spēlētāja Žaņa Peinera pārstāvētajai Grieķijas vienībai Saloniku PAOK, lai gan pirmajā puslaikā bija iekrājusi 14 punktu pārsvaru.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

“Ventspils” sastāvā šajā mačā 20 punktus guva lietuvietis Edgars Zeļonis, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas, bet 18 punktus iemeta amerikānis Villijs Dīns. Ar 13 punktiem tikmēr atzīmējās Aigars Šķēle.

Pirmās šīs spēles minūtes aizritēja diezgan līdzvērtīgā cīņā, abām komandām spēlējot punkts punktā. Pirmā ceturkšņa izskaņā gan ventspilnieki veica izrāvienu, kas ļāva nonākt desmit punktu vadībā, bet pirmais ceturksnis tika noslēgts ar astoņu punktu pārsvaru – 24:16. Otro ceturksni iesākot ar sešiem punktiem pēc kārtas, kas tika gūti jau pirmajā minūtē, “Ventspils” sasniedza jau 14 punktu pārsvaru. Tomēr pēc tam ventspilnieku sniegumā iestājās kritums, jo punkti netika gūti septiņas minūtes. Tikmēr PAOK atbildēja ar 15 punktiem, kas jau viņiem ļāva izvirzīties vadībā ar 31:30.

Pirmo puslaiku PAOK noslēdza gana droši un iekrāja arī piecu punktu pārsvaru (39:34), kas pirmās 20 minūtes ļāva noslēgt, esot vadībā.
Otrais puslaiks starp abām komandām aizritēja ļoti līdzvērtīgā cīņā. Sākoties noslēdzošajai ceturtdaļai, “Ventspils” atradās vadībā ar vienu punktu (50:49). Beidzamā ceturkšņa sākums kurzemniekiem gan nebija diez ko veiksmīgs, jo PAOK guva 11 punktus pēc kārtas, iegūstot diezgan drošu pārsvaru. Pēc tam Saloniku vienības uzbrukums sāka buksēt, ko izmantoja viesi, turklāt divus tālmetienus iemeta Aigars Šķēle un vienu – Rihards Kuksiks, kas ļāva deficītu samazināt līdz minimumam – 61:62.

Tādējādi noslēdzošās trīs pamatlaika minūtes ritēja spraigā cīņā. Svarīgā brīdī Dīns iemeta divus punktus ar sodu, minūti un 43 sekundes pirms beigām panākot izlīdzinājumu 66:66. Lai arī PAOK uz īsu brīdi atguva vadību, Rihards Kuksiks 38 sekundes pirms beigām ar realizētu pustālo metienu panāca 70:69.

Tiesa, nepilnas 13 sekundes pirms finālsirēnas mājinieki divus punktus atspēlēja, bet nākamajā uzbrukumā noteikumi tika pārkāpti pret Dīnu, kas viņam 5,1 sekundi pirms beigām ļāva izpildīt divus soda metienus. Amerikāņu saspēles vadītājs iemeta vienu no diviem, panākot neizšķirtu 71:71, bet PAOK pēc tam izraut uzvaru nespēja. Līdz ar to abas komandas cīņu turpināja pagarinājumā.

Papildlaika gaitā “Ventspils” basketbolisti, pateicoties pašu pieļautām kļūdām un noteikumu pārkāpumiem, nonāca iedzinējos ar 73:81. Atlikušajā pusotrā minūtē pāris reizes lieliski nospēlēja Zeļonis, taču izmisīgā cīņā viesi no Kurzemes nespēja pacīnīties par uzvaru.

Ventspilnieki pirmajās septiņās Čempionu līgas spēlēs guvuši trīs uzvaras.