bkventspils.lv

BK “Ventspils” pārliecinoši nodrošina pirmo vietu FIBA Eiropas kausa apakšgrupā 0

Latvijas vicečempione basketbolā “Ventspils” jaunizveidotā FIBA Eiropas kausa apakšgrupu turnīra piektajā mačā otrdien ar 86:67 (23:18, 22:21, 18:8, 23:20) uzvarēja latvieša Laura Blaua pārstāvēto Lietuvas komandu Pasvāles “Pieno žvaigzdes”, nodrošinot pirmo vietu grupā.
“Ventspils” sastāvā 12 punktus iemeta Māris Gulbis, bet desmit pievienoja Alans Viginss, Andrejs Šeļakovs un pieredzējušais Kristaps Janičenoks, kuram arī desmit rezultatīvas piespēles.
“Pirmajā puslaikā skats no malas varēja būt tāds, it kā mēs nespēlētu ar pilnu atdevi. To es skaidroju ar to, ka pretinieks pie mūsu groza izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, un varbūt tāpēc arī veidojās šāds fons. Nenoliegšu, ka tieši šis elements pirmajā puslaikā mums sagādāja vislielākās problēmas. To varētu skaidrot ar agresivitātes trūkumu. Nevēlos noniecināt pretinieku komandas garos spēlētājus, taču viņu komandā nav neviena tik dominējoša centra spēlētāja, lai mēs tik daudz zaudētu bumbas,” Ventspils klubs citē Muižnieka teikto. “Otrajā puslaikā viss bija otrādi. Mums parādījās agresivitāte un nu jau mēs uzbrukumā izcīnījām deviņas atlēkušās bumbas. Kļuvām labāki šajā rādītājā, un uzreiz fons izmainījās krasi mums par labu. Sekmīgi darbojāmies arī aizsardzībā. Uzbrukumā nebijām tik veiksmīgi, taču bija daudz brīvu metienu. Vien pietrūka paša galvenā – precizitātes. Taču garām aizmestos metienus kompensējām ar veiksmīgu darbību aizsardzībā.”
Tikmēr “Pieno žvaigzdes” sastāvā Blaus 20 minūtēs un četrās sekundēs izcēlās ar četriem punktiem, realizējot vienu no trim divpunktu metieniem un divus no trim soda metieniem, un trim atlēkušajām bumbām. Tāpat latvieša rēķinā divas kļūdas, viens bloķēts metiens, divas piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.
Mājinieki jau no pirmajām minūtēm spēlēja rezultatīvāku basketbolu, izvirzoties vadībā. Otrās ceturtdaļas sākumā “Pieno žvaigzdes” basketbolisti mazliet pietuvojās ventspilniekiem (21:23), taču līdz puslaika beigām “Ventspils” spēlētāji atjaunoja sešu punktu pārsvaru, spēles pirmo daļu noslēdzot ar 45:39.
Lai gan otro puslaiku ventspilnieki neuzsāka pārāk sekmīgi, kas viesiem ļāva pietuvoties līdz 44:47, Latvijas vicečempioni pēc tam veica 12:0 izrāvienu un panāca jau 59:44. Cīņas turpinājumā “Pieno žvaigzdes” basketbolistiem tā arī neizdevās lauzt cīņas gaitu, taču otrā puslaika turpinājumā “Ventspils” vienībai savu pārsvaru vēl vairāk palielināt īsti neizdevās. Tiesa, pēdējās minūtēs mājinieki spēja panākt jau 24 punktu handikapu (84:60), kas nozīmēja pārliecinošu uzvaru.
Tikmēr otrā šīs apakšgrupas mačā Slovēnijas vienība Domžales “Helios Suns”, ko vada ventspilniekiem labi zināmais Gašpers Okorns, izbraukumā ar 97:86 (15:27, 20:13, 26:24, 22:17, 14:3) pagarinājumā pārspēja Polijas vienību Zgoželecas “PGE Turow”.
Turnīru ventspilnieki ir iesākuši veiksmīgi un pirmajos piecos mačos guvuši piecus panākumus. Vispirms “Ventspils”, aizvadot sekmīgu ceturto ceturtdaļu, savā laukumā ar rezultātu 67:62 uzvarēja “Helios Suns”, turpinājumā ar 100:96 rezultatīvā mačā uzvarēja sava bijušā spēlētāja Blaua pārstāvēto “Pieno žvaigzdes”, pēc tam ar 92:76 izbraukumā pārliecinoši pieveica arī “PGE Turow”, bet pirms nedēļas ar 81:72 atkārtoti uzveica “Helios Suns”.
I apakšgrupas līdere ar piecām uzvarām piecos mačos ir “Ventspils” komanda, turklāt jau priekšlaicīgi nodrošinājusi pirmo pozīciju. Pa divām uzvarām guvuši Lietuvas un Polijas klubi, bet “Helios Suns” basketbolisti tikuši pie viena panākuma.