×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2013
Drukāt

Bobslejisti aug desmitcīņā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF) Ziemassvētku brīvdienās pirms sacensību sezonas turpinājuma kārtējo reizi sarīkoja papildspēku meklēšanas konkursu.


Ne viens vien muti iepleta, Daugavas stadionā starp bobsleja testu dalībniekiem ieraudzījis Edgaru Eriņu (26), kurš aizpērn, vieglatlētikas desmitcīņā, savācis 8312 punktus, kļuva par Latvijas rekordistu un pērn olimpiskajās spēlēs Londonā ieņēma 22. vietu (7649). “Eriņa piedalīšanās mums visiem bija pārsteigums,” LBSF mājas lapā atzīst Latvijas bobslejistu izlases galvenais treneris Sandis Prūsis. “Cik saprotu, šobrīd viņš vēl tālu no vēlamās kondīcijas, pieļauju, ka nav sevišķi daudz trenējies pēc olimpiskajām spēlēm. Bobslejā varētu būt noderīgs, lai gan vēl nekas nav garantēts. Drīz mēs atkal dodamies prom uz sacensībām, tādēļ jaunos kandidātus uz ledus Siguldā notestēt varēsim tikai martā. Tad arī redzēsim, vai viņiem tas bobslejs iet pie sirds, vai var nobraukt lejā pa trasi.”

Patiesībā izbrīnam nav iemesla, jo bobsleja rezerves jau sen tiek meklētas un atrastas vieglatlētu aprindās, īpaši desmitcīņā. Pagaidām sekmīgākais desmitcīņnieks starp bobslejistiem ir Jānis Skrastiņš, kura personiskais rekords 7539 punkti vēl nesen turējās mūsu valsts visu laiku pirmajā desmitniekā. 1979. gadā viņš uzvarēja Latvijas čempionātā desmitcīņā, bet piecus gadus vēlāk olimpiskajās spēlēs ieņēma 12. vietu bobsleja četriniekā, ko pilotēja tagadējais LBSF viceprezidents Zintis Ekmanis. Pēc tam Skrastiņš trenēja ASV bobslejistus, dažus gadus bija Latvijas izlases galvenais treneris, bet nu atkal strādā Amerikā.

No desmitcīņas nākuši arī divi mūslaiku bobsleja piloti, divi Oskari – Melbārdis un Ķibermanis, taču viņu sasniegumi vieglatlētikā atpaliek no Jāņa Skrastiņa spētā. Bet Edgars Eriņš, ja vien paturēs savu apņemšanos un iederēsies bobslejā, var kļūt par pirmo no viņiem, kurš piedalījies gan vasaras, gan ziemas olimpiskajās spēlēs, varbūt pat ar tikai divu gadu starpību. Vēlmei nomainīt sporta veidu ir arī traģiska pieskaņa. Pērnvasar aizsaulē negaidīti aizgāja Edgara treneris Andrejs Iecelnieks, un otra tāda desmitcīņas speciālista mums pagaidām nav.

Teorētiska iespēja piedalīties ziemas olimpiskajās spēlēs ir vēl vienam Latvijas rekordistam vieglatlētikā – Ronaldam Arājam, kurš 100 metrus noskrējis 10,18 sekundēs. Ronalda plānus pērnvasar apturēja smagais savainojums Eiropas čempionāta finālā Helsinkos, taču piecus mēnešus pēc Ahilleja cīpslas pārraušanas viņš atsācis treniņus. Arājs gan vēlas šā gada pirmajā pusē palikt vieglatlētikā, augustā startēt pasaules čempionātā Maskavā un tikai pēc tam pievērsties bobslejam, lai gatavotos olimpiskajām spēlēm nākamziem Sočos. Sandis Prūsis šo plānu vērtē diezgan skeptiski. Bobsleja stūmējam nepieciešams ne tikai spēks un ātrums, bet arī prasme pēc šo īpašību izmantošanas starta posmā veikli ielēkt un iekārtoties kamanās tā, lai neizjauktu komandas kopējo ritmu. Ar dažu mēnešu treniņiem varot arī nepietikt.

Bet pagaidām mūsu bobslejisti vēl bez papildspēkiem trenējas Altenbergas trasē Vācijā, kur šonedēļ turpināsies Pasaules kausa izcīņas seriāls. Rīt tur startēs skeletona dāmas, parīt – kungi, gan palaižot sev priekšā bobsleja divniekus. Četrinieki sacentīsies svētdien.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+