×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
27. jūlijs, 2017
Drukāt

Bondars atkāpjas no LRA valdes priekšsēdētāja amata (4)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars paziņojis par atkāpšanos no partijas valdes priekšsēdētāja amata, liecina Bondara ieraksts sociālajā vietnē “Twitter”.

“Ņemot vērā pēdējā laika LRA balsojumus Saeimā, es atkāpjos no LRA valdes priekšsēdētāja amata,” raksta Bondars.

Par “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāju šodien tika ievēlēta deputāte Inguna Sudraba (NSL). Viņas kandidatūru izvirzīja deputāts Igors Pimenovs (S). Viņš akcentēja, ka deputātei ir neatkarīgs raksturs, zināšanas un iemaņas. Deputāti arī iztaujāja abus kandidātus. Sudraba akcentēja, ka viņa iepriekš neko nezināja par “oligarhu sarunām”. Par tām viņa uzzināja no publikācijām plašsaziņas līdzekļos. Uz šo amatu kandidēja arī Andrejs Judins (V). Judinu atbalstīja divi deputāti, bet Sudrabu – četri parlamentārieši.

Saeima šodien apstiprināja “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas sastāvu, un tajā darbosies Judins, Mārtiņš Šics (LRA), Pimenovs, Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK), Sudraba un Ainārs Mežulis (ZZS).

Izmeklēšanas komisija izveidota, lai izvērtētu krimināllietā esošo informāciju par iespējamu valsts nozagšanu un faktorus, kas noveduši pie šīs krimināllietas izbeigšanas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā.
Komisija plānojusi pārbaudīt publiskajā telpā izskanējušās informācijas atbilstību krimināllietas materiāliem un izvērtēt saistībā ar krimināllietu izskanējušo informāciju par iespējamu valsts nacionālās drošības apdraudējumu un atsevišķu personu iespējamu darbību citu valstu interešu labā, tostarp iespējamu nelikumīgu uzturēšanās atļauju un citu dokumentu izsniegšanas ietekmēšanu, kā arī potenciālos riskus cilvēkiem un videi.

Tāpat izmeklēšanas komisijā paredzēts vērtēt informāciju, kas norāda uz iespējamiem Satversmes pārkāpumiem un, iespējams, prettiesisku manipulāciju ar sabiedrisko viedokli caur masu informācijas līdzekļiem.

Par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi parakstījās 35 deputāti – to atbalstīja “Vienotības”, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī Latvijas Reģionu apvienības (LRA) parlamentārieši.

Viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Vērtē pēc darbiem un faktiem Atbildēt

  No intervijas Dombura raidījumā TV Delfi pirms pašvaldību vēlēšanām:
  1. Bondars atbalsta pašvaldību avīzes – BET pašvaldības avīzē informāciju, pirmkārt, nosaka valdošās partijas pašvaldībā. Tas nekādi neveicina politisko konkurenci, neveicina mediju uzņēmējdarbības konkurenci. Mīnus Bondaram.
  2. Štruntīgi, ka Bondars nekā neveicina pašvaldību programmu kvalitāti ekonomikā. Nedod nekādas idejas. Viņu, kā partijas vadītāju, tikai interesē Rīga. Sanāk, ka partija reģionos var darīt, ko grib, ka tik atbalsta Reģionu apvienību. Tad priekš kam tāda partijas vadība vajadzīga? Sū_s!
  3. Par investīju veicināšanu (ostās) – pēc Bondara vārdiem – viss balstās uz Bondara kontaktiem, respektīvi – “savējo” bīdīšana. Atkal garām. Bet ir taču jāveicina konkurence, efektivitāte, sadarbība! Piemēram, ostās arī uzņēmumiem (49%) jāpiedalās ostas pārvaldē, līdzīgi kā Klaipēdā. Tas veicina attīstību, pirmkārt. Nevis kā tagad – sprukstiņi no valdības un pašvaldības, kuriem ir švakas zināšanas ekonomikā un dazādas personiskas intereses. Tādēļ atkal Bondars garām!
  4. Bondars pret progresīvo nodokli??! Ārprāts. Ienākumu nevienlīdzība ir viena no galvenām problēmām Latvijā.
  5. Tiesas spriedums par 2,5 miljonu eiro piedziņu no Bondara par labu Latvijas Krājbankas noguldītājiem dēļ Bondara parakstītiem līgumiem esot Latvijas Krājbankas valdē liecina, ka Bondaru nedrīkst laist šāviena attālumā valsts / pašvaldību lietām.
  6. Ja kāds izgājis cauri augstskolai, kaut vai Hārvardai, vēl neliecina par personas spēju pieņemt atbildīgus un profesionālus lēmumus.

 2. Bondars laižas "lapās" Atbildēt

  Ka tik nav norakstījis īpašumus uz radinieku vārda vai jau pārdevis. Tam klaunam taču nekad nebūs 2,5 miljoni eiro ko atdot Krājbankas noguldītājiem. Bērni mantos viņa parādus vai pieteiks bankrotu.

 3. LRA deputāts ar savu balsojumu ir pierādījis,ka cilvēka ,kā saprātīgas būtnes,evolūcija nebūt nav pārtrūkusi.Tā var papildināties ar jaunām prasmēm,bet mūsu gadījumā arī ieķīlēties un degradēties.

 4. ka tagad ar šādu sastāvu šīs komisijas darbs vaińagosies ar apsūdzībām Ir žurnālam lai nožnaugtu vienu no retajām brīvām balsīm šajā valstī. Netikvien tas, varam paredzēt, ka ar šādu komisiju, Rīdzenes varońi varēs cepures kuldami uzgavilēt. Viss pa veco. NA un Vienotībsi šo komisiju derētu pamest uz karstām pēdām tā demonstrējot savu neuzticību tās darbībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+