Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
15. novembris, 2013
Drukāt

Botāniskajā dārzā top jauna oranžērija krizantēmām un gerberām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 14. novembrī, Salaspils Nacionālā botāniskā dārza “Ex situ” centra jauno oranžēriju pamatos iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, portālu “LA.lv” informēja Botāniskā dārza pārstāve Ilze Ķigure.

Līdz ar vēstījumu kapsulā ievietotas lata monētas ar botāniku saistītiem motīviem, kā arī vairāku skujkoku sugu, lotosa, ārstniecības cietsēkles sēklas, laikraksts “Salaspils Vēstis” un daži informatīvi materiāli par botānisko dārzu.

Oranžērijas paredzēts izmantot nacionālas nozīmes augu genofonda kolekciju – krizantēmu, gerberu, alstremēriju, ciklamenu, kā arī reto un apdraudēto sugu izvietošanai un saglabāšanai.

Oranžērija top projektā “Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide”, un to finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Būvdarbi plānoti līdz 2014. gada nogalei, tos veiks SIA “Ekoteh būve”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga -0.3
Alūksne -2.6
Daugavpils -1.7
Saldus 0.0
Liepāja +1.9
Jelgava +0.2
Ventspils +1.5
Limbaži -1
Madona -2.5
Rēzekne -2.4
Kanādas latvieša dzimtenei veltīts atklājums – sudrabmāli (1)Oriģinālu pulvertehnoloģijas metodi izgudrojis latviešu izcelsmes kanādiešu arhitekts Roberts Dambergs
Draugiem Facebook Twitter Google+