Brazīlija uzvar Čīli, karnevāls turpinās 0

Pateicoties teicamam vārtsarga Žūliu Sēzara sniegumam un Neimara izšķirošajam sitienam, Brazīlijas futbola valstsvienība Pasaules kausa izcīņas astotdaļdinālā sestdien pēcspēles 11 sitienu sērijā ar 2:1 (1:1, 1:1) apspēlēja Čīli.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Čīles labā pamatlaikā vienīgos vārtus guvis Aleksis Sančess, bet brazīliešiem vārtus palīdzēja gūt čīlietis Gonsalo Džara, raidot bumbu savos vārtos.

Savukārt 11 metru pēcspēles sitienu sērijā izšķirošos vārtus guva Neimars, kamēr divus Čīles komandas raidījumus atvairīja Sēzars.

Maču aktīvāk iesāka Brazīlijas izlase, kuras futbolisti pirmajās minūtēs izveidoja vairākus bīstamus momentus. Rezultātu mājiniekiem tomēr izdevās atklāt pirmajiem, jo pēc Tjagu Silvas centrējuma 14.minūtē bumbu savos vārtos raidīja Čīles valstsvienības aizsargs Gonsalo Džara.

Pēc vārtu zaudējuma Čīle centās pārņemt mača iniciatīvu, kas vainagojās panākumiem 32.minūtē – brazīliešu vārtsargu Žūliu Sēzaru pēc mājinieku komandas kļūdām aizsardzībā pārspēja Aleksis Sančess.

Pēc šī vārtu guvuma abas valstsvienības turpināja spēlēt visnotaļ atraktīvu futbolu – 39.minūtē pēc neveiksmīgas Neimara individuālās darbības, mēģinot apspēlēt divus pretinieku aizsargus, Freds tika pie bumbas un raidīja to bīstami pāri vārtiem. Savukārt pēc tam uz Brazīlijas izlases vārtiem izrāvās Arturo Vidals, taču viņa sitiens nebija sekmīgs. Vēl pāris minūtes pirms puslaika beigām laba iespēja radās brazīliešu aizsargam Dani Alvešam, bet viņa sitienu lēcienā atvairīja Čīles vārtsargs Klaudio Bravo, kurš nesen kļuva par Alveša komandas biedru Spānijas komandā “Barcelona”.

Desmit minūtes pēc otrā puslaika sākuma brazīliešu uzbrucējs Halks raidīja bumbu Čīles izlases vārtos, taču tiesnesis vārtu guvumu neieskaitīja, jo uzskatīja, ka futbolists nospēlējis ar roku. Tiesa, atkārtojumā bija redzams, ka Brazīlijas valstsvienības spēlētājs bumbu uzņēma ar krūtīm. Nelielu brīdi vēlāk lieliska izdevība izvirzīties vadībā radās jau Čīlei – lielisku sitienu uz vārtiem izdarīja Čārlzs Arangiss, taču mājiniekus no vārtu zaudējuma glāba Sēzars.

Pamatlaika atlikušajā daļā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus, lai gan dažas minūtes pirms beigām pēc sāncenšu aizsargu apspēlēšanas bīstamu sitienu izdarīja Halks, bet no droša vārtu zaudējuma glāba Bravo.

Papildlaiks starp abām komandām aizritēja mierīgā gaisotnē, lai gan neilgi pirms pirmā pagarinājuma beigām Halks ar sitienu no distances pārbaudīja vārtsarga Bravo modrību, taču čīlietis bija vietā. Papildlaika turpinājumā arvien vairāk pieauga Brazīlijas spiediens, kamēr Čīle aizsargājās ap savu soda laukumu.

Tomēr, par spīti nogurumam, Čīlei pašā papildlaika izskaņā bija lieliska iespēja izraut uzvaru, taču un maiņu nākušā Maurisio Piniljas spēcīgais sitiens ārpus soda laukuma atsitās pret vārtu pārliktni. Mirkli vēlāk – jau kompensācijas laikā – vārtus varēja gūt Brazīlija, bet Ramireša sitiens lidoja Čīles vārtiem garām, līdz ar to abu valstsvienību duelis turpinājās pēcspēles 11 metru sitienu sērijā.

Pirmā pēcspēles sitienu devās izpildīt Brazīlija, un Luišs pārspēja pretinieku vārtsargu Bravo. Savukārt pēc tam Piniljas sitienu atvairīja brazīliešu vārtsargs Sēzars. Otro sitienu sēriju sāka Viljans, kurš sita garām vārtiem, bet Aleksa Sančesa sitienu atkal atvairīja Sēzars.

Trešo sitienu sēriju ar precīzu raidījumu uzsāka Marselu, izvirzot Brazīliju vadībā ar 2:0, bet ar precīzu raidījumu vārtu devītniekā beidzot atbildēja Čīles spēlētājs Čārlzs Arangiss. Pēc tam Halka sitienu atvairīja Bravo, savukārt Marselo Diasa mēģinājums bija precīzs – 2:2.

Izšķirošā sērija sākās ar trāpīgu Neimara sitienu, bet Džaras sitiens trāpīja vārtu stabam, kas ļāva brazīliešiem iekļūt ceturtdaļfinālā.