×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Brīdabas muzejā Meteņa lustes kopā ar folkloras kopām “Rija” un “Zvīgzna”

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien, 21. februārī no plkst. 12 līdz 16 piedāvā lieliem un maziem apmeklētājiem tērpties maskās, lai ar maskoto gājienu, jautrām dziesmām un dejām folkloras kopu pavadībā, vizināšanos haskiju pajūgā un putras ēšanu svinētu meteņdienu.

Metenis ir pavasara un saimnieciskā gada sākuma vēstnesis. Meteņi ir gada vispriecīgākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Tradīcijas vēsta, ka šajā dienā jāstaigā no sētas uz sētu, lai lini garāki augtu un jāmet bērni pāri žogam, lai tie nenoguļ skolā iešanu. Jāmānās, jālielās, jāmaskojas un jābučo mironis.

Bučojamu mironi gan Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Meteņdienas programmā neatrast, toties no plkst. 12 – 16 Kurzemes zemnieka sētas laidarā darbosies masku darbnīca. Sveču mēneša noskaņās Nidas dūmistabā Daugmales Jāņa vadībā un uzraudzībā varēs liet sveces, kalējs Vilnis Vincēvičs smēdē rādīs aroda trikus un stiķus, turpat būs iespēja nobaudīt gardu drātsalu.

Kā ierasts, Kurzemes zemnieka sētā kopā ar rotaļnieku Aldoni Baldiņu varēs iemēģināt senās lauka spēles.

Folkloras kopa “Rija” plkst. 13, skaļi dziedot un dejojot, dosies no Galvenajiem vārtiem uz Kurzemes zemnieka sētu, kur ies rotaļās, dejos un dziedās kopā ar muzeja apmeklētājiem.

Savukārt plkst. 14:15 ar skaļām Meteņa dziesmām un maskotiem ļaudīm – folkloras kopa “Zvīgzna” turpinās iesākto, lai plkst. 15:30 pie Pūnītes baudītu gardo Meteņa ēdienu – putru.

Visu pasākuma laiku no plkst. 12 līdz plkst. 16 apmeklētājiem būs iespēja vizināties sešu suņu pajūgā, kā arī stalti jāt zirga mugurā pie Vidzemes sētas.

No aukstuma pasargās karsta tēja, kā arī silta maltīte Priedes krogā un pie Pūnītes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+