×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Brīnišķīga Marka Cukerberga vēstule jaundzimušajai meitiņai, lai pasaule mainītos (2)

Foto - FacebookFoto - Facebook

“Feisbuka” izveidotājs Marks Cukerbergs pieņem apsveikumus saistībā ar brīnišķīgu notikumu – nesen viņam piedzimusi meitiņa, kuru viņš ar sievu Priscillu Čanu nosaukuši par Maksimu. Daudziem bērna piedzimšana liek citādi paskatīties uz pasauli un aizdomāties par to, cik paši esam labi vai drošībā. Marks nav izņēmums. Viņš savā “Facebook” lapā publicējis atklātu vēstuli meitai, kurā apsola viņai, ka darīs visu iespējamo, lai darītu pasauli labāku. Un tie nav vienkārši vārdi: Marks plāno pakāpeniski atbrīvoties no 99% “Facebook” akciju un nodot naudu labdarībai.

Mēs pārtulkojām daļu no Marka vēstules meitai.

– Dārgā Maksa!

Mums ar mammu pagaidām trūkst vārdu, lai aprakstītu tās cerības, kuras mums devusi tava ienākšana šajā pasaulē. Tava dzīve ir pilna solījumu, un mēs ļoti ceram, ka tu augsi vesela un laimīga, un spēsi cerības īstenot.

Kā visi vecāki, arī mēs vēlamies, lai tu augtu labākā pasaulē. Avīzēs nepārtraukti kliedz par to, cik viss ir briesmīgi, bet patiesībā pasaule patiešām mainās. Cilvēku veselība uzlabojas. Nabadzības kļūst mazāk. Zināšanas pieaug. Cilvēki apvienojas. Tehnoloģiskais progress palīdz padarīt dzīvi vieglāku un labāku.

Taču šobrī mēs darām nepietiekami, lai risinātu tās problēmas, ar kurām nākotnē sastapsies tava paaudze. Tās ir:

Slimības. Šodien cilvēki visvairāk mirst no sirds slimībām, vēža, insulta, neirodeģenaratīvām un infekciju slimībām. Un mēs varam panākt daudz lielāku progresu viņu ārstēšanā.

Nevienlīdzība un vienotības trūkums. Vai mēs varam pilnībā iznīdēt nabadzību un badu? Vai mēs varam nodrošināt katram cilvēkam uz pasaules ārstniecisko palīdzību? Vai mēs varam izdarīt tā, lai starp cilvēkiem valdītu labais un sapratne? Vai mēs varam panākt mieru starp dažādām tautām? Jā, mūsu paaudze var daudz no tā sasniegt, vajag tikai ļoti vēlēties un pielikt pūles.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varēja Latvijai iedot parādu nomaksai.

Draugiem Facebook Twitter Google+