Uncategorized

Brīvdabas muzejā augustā notiks Mūsdienu amatniecības festivāls 16

Foto-LETA

Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 11. augustā otro reizi notiks Mūsdienu amatniecības festivāls, uz kuru aicināti tie amatniecības meistari, kas savā darbā izmanto mūsdienīgus materiālus un tehnoloģijas, informēja muzejā.

Amatnieki, radošo darbnīcu pārstāvji un mūziķi vēl var pieteikties gadatirgum līdz 20. jūlijam.

Muzejā jau vairāk nekā četrdesmit gadu notiek Tautas lietišķās mākslas izstrādājumu gadatirgus, bet, lai reaģētu uz Latvijas amatnieku radošo izpausmju pieaugošo daudzveidību, muzejs vēlas iedibināt jaunu tradīciju un katru gadu augusta otrajā sestdienā rīkot Mūsdienu amatniecības festivālu.

Atšķirībā no etnogrāfiski tradicionālā gadatirgus jūnijā augusta festivālā tiks aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Amatniecības izstrādājumiem jābūt kvalitatīviem un pašu amatnieku darinātiem.

Pārtikas izstrādājumu un ēdināšanas jomas piedāvājumam festivālā jāietver mūsdienīgas un radošas variācijas par latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu tradicionālās virtuves tēmām.

“Mūsdienu amatniecības festivāls būs visu paaudžu Latvijas lauku un pilsētu amatnieku tikšanās, sarunu, mācīšanās, izrādīšanās, pieredzes apmaiņas un svētku svinēšanas vieta. Aicināsim amatniekus piedāvāt festivāla apmeklētajiem mūsdienu amatniecības prasmju demonstrējumus, radošās darbnīcas bērniem, pieaugušajiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, vietējiem iedzīvotājiem un Latvijas viesiem,” informē muzejs.

LA.lv