×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. septembris, 2017
Drukāt

Bruņotajos spēkos notikusi kaujas gatavības pārbaude (3)

Foto: LETAFoto: LETA

4. un 5.septembrī Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā un vienībās veikta personāla apziņošana par pulcēšanos, lai pārbaudītu apziņošanas sistēmas efektivitāti un personāla spēju reaģēt valsts apdraudējuma situācijā. portālu LA.lv informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Apziņošana ir daļa no personāla kaujas gatavības pārbaudes un tās mērķis ir pārbaudīt personāla gatavību noteiktā laikā ierasties dienesta vietā. Apziņošana bruņoto spēku vienībās notiek regulāri. Saņemot bruņoto spēku komandiera pavēli par kaujas gatavības pārbaudi, vienībai noteiktā laikā un pilnā apbruņojumā jāizvēršas un jāieņem pozīcijas noteiktā rajonā ārpus to pastāvīgajiem izvietojumiem.

Kaujas gatavības pārbaudes uzdevums ir pārbaudīt un vingrināt ne tikai vienības vadības iemaņas saņemt un dot pavēli, vadīt operāciju un koordinēt uzdevuma izpildi, bet arī pārbaudīt un vingrināt tās apakšvienību spējas veikt izvirzīšanos uz aizsargājamo objektu, izvēršanos un uzdevuma izpildi, kā arī pārbaudīt radio sakaru darbību starp bruņoto spēku taktiskā un operacionālā līmeņa vienībām.

AM atgādina, ka Nacionālajos bruņotajos spēkos septembrī intensīvi turpināsies mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kārtejā dubultmorāles paraugstunda. ja izsludina pie mums tad tas ir labi,tā tam jābut, ja to pašu izdara krievijas puse, tad tā ir agresijas izpausme, mēģinājums iebiedet. tāpat mācibas, ja notiek pie mums plašas mācibas ar ārvalstu armiju piesaisti, tad tas ir lieliski, ja krievija rīko mācibas savā teritorijā, tad tā ir agresija…..
    tipiska tūdaliņu domāšana amišu kara kurināšanas pasutijuma ietvaros

    • Ne jau tev, komunisma atrauga, kāds atļauju prasīs!

    • Kā ziņots Baltkrievijā uz manevriem no krievijas ierodas 4500 dzezsceļa vagoni ar karspēku un bruņojumu,bet Baltijas valstīs ko krievi sauc par ,,pribalķiku,, atrodas trīs vārgi NATO bataljoni,kas ieradušies te drīzāk kā ekskursanti.

Draugiem Facebook Twitter Google+