×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. marts, 2014
Drukāt

Bruņoti vīri aplenkuši Ukrainas armijas daļas Krimas pussalā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A woman waits in front of unidentified men in military fatigues blocking a base of the Ukrainian frontier guard unit in Balaklava on March 1, 2014. Ukraine's border guard service said that about 300 armed men were attempting to seize its main headquarters in the Crimean port city of Sevastopol under orders from Russian Defence Minister Sergei Shoigu. AFP PHOTO/ VIKTOR DRACHEV

Militārās formās bez uzšuvēm tērpti bruņoti vīri aplenkuši Ukrainas armijas un robežsardzes bāzes Krimas pussalas teritorijā.

Pie Ukrainas armijas daļām izvietoti ar automātiem bruņoti kājnieki pilnā ekipējumā, kā arī militārie transporta līdzekļi.

Krimas vicepremjers Rustams Temirgalijevs svētdien paziņoja par visu Ukrainas drošības struktūru pārņemšanu pussalas administrācijas kontrolē.

Temirgalijevs apgalvoja, ka armijas daļas aplenkušas “Krimas pašaizsardzības vienības”, taču Ukrainas mediji vēsta, ka pie armijas bāzēm izvietotajiem karavīriem ir Krievijas armijas formas bez uzšuvēm, kā arī aplenkumā izmantotajiem transporta līdzekļiem ir Krievijas numuri.

Arī virkne Rietumvalstu mediju, kuriem ir korespondenti Ukrainā, norāda, ka armijas bāzes aplenkuši Krievijas karavīri.

Tikmēr Ukrainas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka visās Ukrainas armijas daļās Krimā svētdien “ieradušies sūtņi un militārpersonas no Krievijas Federācijas, kas izteikuši [Ukrainas karavīriem] piedāvājumus pieņemt Krievijas pilsonību un tūlīt pat saņemt Krievijas pasi. Piedāvājums izteikts bruņoto spēku augstākajai un vidējai virsniecībai”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+