Latvijā
Sabiedrība

Budžetā prasa naudu Latvijas Radio korespondentam Briselē 16

Foto – LETA

Nākamgad nepieciešami 55 000 eiro Latvijas Radio Briseles korespondenta darbības nodrošināšanai, kā arī 71 000 eiro komerciāliem radio Latgalē, uzskata Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

NEPLP pārstāve Aija Duļevska otrdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē pauda, ka kopumā ar nākamā gada budžetu iestāde ir apmierināta, tomēr ir vairākas neatbalstītas iniciatīvas, kam līdzekļi 2017.gadā būtu nepieciešami.

Pērn Saeima atbalstīja priekšlikumu par finansējumu Latvijas Radio Briseles korespondenta darbībai 2016.gadā un arī nākamgad tam būtu nepieciešami 55 000 eiro, skaidroja NEPLP pārstāve.

Vēl 71 000 eiro būtu nepieciešams komerciāliem radio Latgalē, kas raida mazākumtautību valodā, jo Latvijas Radio 4 sasniedzot tikai daļu no šīs auditorijas. Pērn deputāti atbalstīja šāda finansējuma piešķiršanu, bet arī turpmāk – līdz 2019.gadam – tas būtu vajadzīgs.

Tāpat nākamajos gados – 2018. un 2019. – nepieciešami līdzekļi, lai palielinātu bezmaksas apraidē esošo telekanālu un Latvijas Radio pieejamību visā Latvijas teritorijā, kā arī tam, lai Latvijas Televīzija varētu pāriet uz augstas izšķirtspējas attēla sistēmu.

Latvijas Radio preses sekretāre Ilze Zvaigzne aģentūrai LETA sacīja, ka Latvijas Radio Briselē strādā pastāvīgā korespondente Ina Strazdiņa, taču Latvijas Radio ik gadu pieprasa līdzekļus otra Briseles korespondenta vietas nodrošināšanai, kurā kopš 2014.gada strādā žurnālists Artjoms Konohovs. Konohovs šos amata pienākumus pildīs arī nākamgad.

“Eiropas notikumi atstāj aizvien lielāku ietekmi uz Latvijas norisēm, tādēļ ir būtiski, ka Briselē strādā bilingvāls korespondents, kurš sniedz informāciju gan latviešu, gan krievu valodā, nodrošinot aktuālo informāciju arī krieviski raidošajam Latvijas Radio 4,” skaidroja Zvaigzne.

Viņa pastāstīja, ka arī Strazdiņas darbam Briselē būtībā jānodrošina tāds pats finansējuma apmērs kā Konohova darbam, pavisam nedaudz atšķiras izdevumi par dzīvesvietu, jo ir atšķirīgs nomas līgums.

Zvaigzne arī uzsvēra, ka, strādājot Briselē, daudz ātrāk iespējams nodrošināt informāciju no neparedzētiem notikumiem dažādās Eiropas vietās, kā to pierādīja terora akti Francijā vai migrācijas krīzes notikumi.

LA.lv