×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
30. oktobris, 2017
Drukāt

“Buldozers” nošķūrē izmeklēšanas komisiju (49)

Foto - LETAFoto - LETA

Tā sauktā “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisija ilgāk nekā divas stundas bez īpašiem panākumiem iztaujāja “Rīdzenes sarunu” galveno varoni Aināru Šleseru. Par iztaujāšanu gan to grūti nosaukt, jo lielākoties runāja Šlesers pats, komisijas locekļus pie vārda laižot tikai pa retam. Uz komisijas pārstāvju jautājumiem viņš īpaši necentās atbildēt, bet neskopojās ar pamācībām kā deputātiem vajadzētu strādāt un kādas lietas izmeklēt.

Jau sēdes sākumā Šlesers paziņoja, ka publicētās sarunas esot sagrozītas (piemēram, saruna kurā it kā tiekot kārtota Andra Amerika ievēlēšana Rīgas brīvostā patiesībā esot notikusi jau pēc viņa ievēlēšanas). Turklāt tās esot selektīvi atlasītas. “Piemēram, nav publiskota saruna, kur toreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers zvanīja man un lūdza atbalstu savai pārvēlēšanai. Es viņam izvirzīju vienu konkrētu politisko noteikumu, kas jāizpilda, lai es viņu atbalstītu. Zatlers saprata, ka netiks pārvēlēts, un uzreiz tam kļuva tik kareivīgs un sāka politisko procesu, kas noveda pie Saeimas atlaišanas,” stāstīja Šlesers. Tāpat publiskotajos materiālos neesot atrodamas viņa sarunas ar “Vienotības” un Nacionālās apvienības (NA) politiķiem, kaut arī tādas viņam esot bijušas ne reizi vien. “Nevēlos apspriest sarunas, kas publicētas. Lūdzu publiskojiet visas sarunas un tad mēs parunāsim!” teica ekspolitiķis.

Par selektīvas informācijas tiražēšanu Šlesers vainoja “sorosītus”, kurus bija gatavs saukt vārdos: “Baiba Rulle, Nellija Ločmele un daudzi citi cienījami cilvēki ir Sorosa stipendiāti un ieņem ietekmīgus amatus. Viņi visi kopā vēl ar Sarmīti Ēlerti ir veiksmīgi kontrolējuši sabiedrisko viedokli Latvijā.”

Tomēr galvenais Šlesera arguments bija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja 2016. gada decembra vēstule, kurā viņš tiek informēts par kriminālprocesa Nr.16870000911 (tā sauktā “Oligarhu lieta”) izbeigšanu. Šī vēstule ekspolitiķim ir tik mīļa, ka viņš to komisijas sēdē nolasīja vismaz desmit reizes un izmantoja kā vairogu pret visdažādākajiem jautājumiem.

Deputāti mēģināja Šleseram uzdot jautājumus par to vai viņš guva materiālus labumus no temiņuzturēšanās atļauju programmas ieviešanas, vai viņš piedalījās mēģinājumos pārdalīt “Air Baltic” akcijas, par viņa lomu uzņēmumā “Rīgas Tirdzniecības osta”, vai viņš kā valsts amatpersona devis valsts uzņēmumiem norādījumus reklamēties kādos konkrētos medijos.

Lielākoties šie jautājumi pēc būtības atbildēti netika. “Es jau vairāku gadu garumā esmu sniedzis detalizētus paskaidrojumus KNAB izmeklētājiem, kuri šeit nekādu noziedzīgu nodarījumu nesaskatīja,” attrauca Šlesers un kārtējo reizi nolasīja deputātiem KNAB vēstuli par kriminālprocesa izbeigšanu. Šlesers īpaši iekarsa brīdī, kad savus jautājumus mēģināja uzdot “Vienotības” frakcijas deputāts Andrejs Judins. Ekspolitiķis atgādināja viņam gan par “Vienotības” ģenerālsekretāra Arta Kampara “tumbočkas naudu”, gan par “Rēzeknes burtnīciņām”. “Varbūt vēlaties par šīm lietām parunāt? Varam kaut kur viesnīcā satikties un es jums daudz ko interesantu varētu pastāstīt,” aicināja Šlesers.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputātiem nevienu brīdi neizdevās izsist no sliedēm par “buldozeru” iesaukto Šleseru un pašpārliecināts smīns no uzņēmēja sejas nepazuda nevienu brīdi. Tomēr iespējams viņš nemaz nejūtas tik neaizskarams, jo uz sēdi bija paņēmis līdzi palīgspēkus – savu advokātu Viktoru Tihonovu.

“Šis darbs mums bija jāizdara, bet īpašas jēgas no tā nebija,” pēc Šlesera iztaujāšanas rokas noplātīja deputāts Judins, “Nekādas saturiskas atbildēs pēc būtības mēs nesaņēmām. Cilvēks atnāca ar savu paziņojumu un vairākkārt to atskaņoja, bet ne uz vienu jautājumu mēs nesaņēmām atbildēs.”

Citās domās ir parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Ingūna Sudraba (NSL): “Ainārs Šlesers ir vienīgais cilvēks, kurš zina, ko un ar ko gadu gaitā ir runājis. Tādēļ viņa apgalvojums par selektīvu informācijas publicēšanu presē ir būtisks komisijai, lai novērtētu lietā atrodamos materiālus un izvērtētu vai notiek manipulēšana ar sabiedrību caur presi viena vai otra notikuma atspoguļošanas kontekstā.”

Pats Šlesers pēc komisijas sēdes žurnālistiem vēlreiz demonstrēja KNAB vēstuli par lietas izbeigšanu, bet uz konkrētākiem jautājumiem par sarunās minētajiem faktiem atbildēja izvairīgi, līdz galu galā paziņoja: “Es tagad vairs neesmu valsts amatpersona, kam obligāti jāatbild uz jūsu jautājumiem. Esmu privātpersona un pats izvēlos, ar ko sarunāties!” To pateicis “buldozers” lepni kā uzvarētājs aizrullēja no Saeimas.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Vai tas vilciens aizgāja tālēs zilajās kopā ar tevi un Šleseru? Tad man prieks!

 2. Neklausies Šlesera melos,papēti viņa darbus!

 3. Pati brīnos, bet Šlesers pateica ļoti daudz jēdzīgas lietas šajā kom.sēdē, daudz svarīgas lietas, kurām reāli neviens nepievērš uzmanību. Aizmālējot mums acis ar šādām, jēgu zaudējušām, lietām, mēs tērējam laiku un mūsu vilciens aiziet tālēs zilajās…..

  • Ko tad šis tādu liktenīgu LV pateica,ka tavs vilciens nu jau pie Zilupes? Mana oma un ne tikai,teica:”Neklausies manos vārdos, novērtē manus DARBUS !

 4. Nekas, nekas…. Tautas laiks vēl priekšā…..Varbūt piedosim, ja nožēlos……

 5. Šis padomiskais oligarhs ir vakardienas cilvēks. Viņam, kopā ar veselu baru citu, vajadzēja atrasties vēstures mēslainē, nevis vēl bojāt gaisu šodienas Latvijā.

 6. Es taču esmu gaišreģe!Sveiciens cenzoram,labu veselību,stiprus nervus,arī apmaksu!

 7. Zinu,ka cenzūra pret mani nav noņemta,bet izlasiet L.A. kaut paši.
  Man ir neizsakāms kauns par to kas notiek valstī ZZS vadībā!Faktiski valsts – TIESISKAS ar Satversmi galvgalī – NAV !!VISI redz to apsmieklu ar Sudrabu visos galos ,ka tā IR Saeimas un tiesiskuma apgānīšana,noliegšana,bet NEDZIRD nevienu protestu.Izņemot Judinu un Jansonu,pārejie “komisijas”locekļi faktiski darbojas oligarhu aizstāvībai.Tas viss ir tik PRETĪGI,zemiski,nelietīgi utt.Varu iedomāties kas notiks Lemberga benificē!!
  Tas pats ar OIK epopeju.Nu zināja VISI kas par to atbild!Ja ne žurnālisti,mēs maksātu vēl desmit gadus.TAD KAMDĒĻ tiesnešiem utt.ir jāpalielina algas,ja valstī valda bardaks,anarhija?
  Kā jūs domājat L.A.?Cenzūra arī ir valsts pilsoņu apzagšana!!

  • pamelai andersonei viss prātiņš pupos aizgājis. palicis tikai pliks naids pret tiem kas nav nabagi. ir vainigs vai nav vainigs nav svarigi, ja bagāts tātad slikti. sāc strādāt , varbut skolu pabeidz lai labāku darbu vari dabut un ari kļūsti turīga, skat ari skaudiba un naids varbut beigsies:)

 8. … Un sada, Slesera nekauniga (ar nelikumiga advokata klatbutni) un izakstisanos arpus izmeklesanas temata, pat neatbildot pilnigti uz deputatu jautajumiem, ka ari komitejas ‘nevarigie meginajumi’ kontrolet gaitu un uzzinat PATIESIBU, liks cilvekiem Bezabrene saprast, kamdel NA elektorata % pakapas ar lecienu, no sis pirmas A intervijas vien … un vel diviem AA janak !!!

  … Skure,skure … tos pasu sataisitos meslus nevar vairs ne izmest, ne paslept … !!!

 9. … Un sada, Slesera nekauniga (ar nelikumiga advokata klatbutni) un izakstisanos arpus izmeklesanas temata, pat neatbildot uz deputatu jautajumiem, ka ari komitejas ‘nevarigie meginajumi’ kontrolet gaitu un uzzinat PATIESIBU, liks cilvekiem Bezabrene saprast, kamdel NA elektorata % pakapas ar lecienu, no sis pirmas A intervijas vien … un vel diviem AA janak !!!

  … Skure,skure … tos pasu sataisitos meslus nevar vairs ne izmest, ne paslept … !!!

 10. esmu varens un tā tam būt vienmēr goiji…

 11. Peedeejie komentaari izskataas peec Slesera PR 🙂 Sviests!

 12. Jo vairāk būs tādu cilvēku, kā Šlesers, kas nebaidās pateikt partiesību publiski par Vienotību un Zatleru, jo labākā Latvijā mēs dzīvosim!

 13. Kamēr JKP ar saviem asinssuņiem neiebuldozierēs Saeimā, tikmēr tie mērgļi tur ķēmosies par mūsu naudu …

 14. Bija humorīgi paskatīties, kā komisija glaimīgi pratināja Šleseru un visādi centās viņam “pielīst”, lai tikai nenokaitinātu.
  Un nodokļu maksātājiem jāuztur šitādi komisijas ampļi. Ārprāts kāda naudas gaisā izlaišana!

 15. Bija humorīgi paskatīties, kā komisija glaimīgi pratināja Šleseru un visādi centās viņam “pielīst”, lai tikai nenokaitinātu.
  Un nodokļu maksātājiem jāuztur šitādi komisijas ampļi. Ārprāts kāda naudas gaisā izlaišana!

 16. Cepuri nost. A. Šlesera priekšā. Malacis!!! Sudrabas kundze Jūs esat komisijas vadītāja, bet ne vis Judins, kurš, kā var skaidri redzēt cenšas visu darīt apejot Jūs. Judins sāka savu priekšvēlēšanu agitācijas pašreklāmu, kā var skaidri redzēt cenšas aizēnojot visu komisiju. Rodas sajūta grib būt balts un pūkains, bet viņa uzvedība sēdē kā čekas izmeklētājam! Vēlreiz malacis A. Šlesers, kuram ne tikai ir gaišas idejas, bet viņš prot un veiksmīģi tās realizē!!!Mācāties tautas “kalpi”.

  • Jā, Sudraba jau tā īstā baltā un pūkainā :(, it sevišķi pēc- Es tā neesmu!!!
   Ja šo sauc par priekšvēlēšanu kampaņu, tad jau NEKAD neko nevarēs pasāk, vienmēr jau būs kādas vēlēšanas!

  • tu vari kalpot sliserim ,es atturēšos

 17. Delfos redzams sēdes ieraksts.
  Ja kāds uzvedas destruktīvi sēdē – tas ir Judins.
  Šlesers vairākkārt uzsvēra, ka nevēlas piedalīties viņa politiskajā reklāmā.
  Judins perfekti izmanto mediju klātbūtni, kuri lieliski apkalpo šo politiķi.
  Ideāla saspēle.

 18. Ar Sudrabas kā komisijas vadītājas palīdzību Šlesers izņirgājās par sabiedrību, deputātiem u.c.

 19. Šādus fruktus sauc par likumpaklausīgiem zag$#(@!

 20. Vienreiz tas jāizbeidz! Kuram interesē kaut kādas vecas sarunas, no kurām nav absolūti nekādas jēgas. Pareizi Šlesers darīja, ka nošķūrēja. “Ir” vadone, kura to visu sāka vārīt, neizskatījās normāla, bet kaut ko salietojusies. Diemžēl. Johaidī, cilvēkiem nav darba, nav ko ēst, bet te kavē laiku pilnīgi tukšai muldēšanai!!!!!

 21. Šitas ,āzis,nekaunībā jau pārspēj lembi.

 22. nekā tamlīdzīga! Atbildēt

  Ne viņš demisionēja,ne nolika mandātu.Zatlers rosināja Saeimas atlaišanu,un tā tika atlaista.

 23. Nu redziet pie kā noved tas, kas valstī par “tautas kalpiem” nav nekādas politiskās atbildības. Jebkurš jebkurā brīdī, kā Šlesers var demisionēt, nolikt savu mandātu un pateikt:”Es neesmu vairs deputāts, bet gan parasts cilvēks”, ar to bezmaz izbeidzot jebkādas debates par viņu pastrādātajiem grēkiem esot amata krēslos Saeimā…

 24. Un kāpēc rakstā nav minēts, ka jāizmeklē Citadeles afēra un Liepājas metalurgs. Lai nu kāds ir Šlesers, Lembergs, Šķēle, tādi paši ir arī saskaņieši, jenotība un tēvzemieši. Visi vienādi. Vienīgi jebnotība ir žīdu atbalsts, līdz ar to arī sabiedrisko mediju, nevalstisko organziāciju, žurnāla IR un citu cionsitiem pakļauto oragnizāciju atbaslts, kas censās sabeidrībā zuturēt mītu, ka vietējie šeptmani ir lielākais ļaunums, bet jenotība, kas nodara vēl lielāku ļaunumu, ir tik “laba” un “godīga”.

 25. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Buldozera Demagoģijas akadēmija: Sudrabas Cēlo vecmeitu institūts= 1:0!

 26. Šlesers spļauj uz mums no augstākā kalna 😀

  • Gribēji teikt – no pils un stāvot prezidentam pie labās rokas. Ja prezidents nav iebildis un pat aicinājis… nu nevar pats sēdēt pie prezidenta, kur gribi:
   – aicinās vai pat liks : sēdēsi tur pie sulaiņiem ,
   – aicinās vai pat liks: pie manas ( prezidenta) pie labās rokas…

 27. Šlesers tarkšķēt kā tirgū vienmēr ir pratis.

 28. viss tukša d..iršana
  ,sākiet ar godmani …atradīsiet pārējos….nav jēgas meklēt vainīgos ja sakne zemē.mums piesienas par katru ienāošo eur….viņiem var parādīties pie plikas dirsas 1000000,bet tas nevienu neinteresē,jeb klusējiet …

 29. viss izstrādāts farss,

 30. Slesers vairāk runāja nekā atbildēja tātad – Pati labākā aizsardzība – uzbrukums! Mēs tak visi tāpat zinām ka vainīgs ir un fsjo!

 31. Man bija pārliecība, ka Rīgā cirks vairs nepastāv :))
  esmu kļūdījies!
  Bet man, lai ar visu necieņu pret A.šleseru, ir vēlēšanās būt viņa pusē.
  Kas jūs tādi, ko te uzmācāties ar saviem jautājumiem, kas, es tiesā esmu, kur zvēr runāt patiesību utt.!
  Vecā Eiropa demokrātiju izcīnija ar asinīm un ielu demonstrācijām(kaujām), bet mēs izsprukām no komunisma/socialisma murgiem un paziņojam, lūk, esam demokrātiska valsts.
  Nav jābrīnās, ka tamdēļ šodien viens otrs čurā publikai acīs un ar smaidu sejā saka, ka tas pavasara pirmais auglīgais lietutiņš!
  Jā, un vai kaut kur ir minēts, kas var draudēt šiem “oligarhu sarunu” dalībniekiem, teiksim, cietumsods vai mantas konfiskācija vai kas reāls kā sods!? Ja nē, tad kam tas viss “teijāteris”!?

 32. labi sagatavota runa Atbildēt

  un tikai jau taisnibu pateica. jā nokluseja ko gribēja, jā akcenteja un izcēla gaismā ko gribēja, bet katrā gadijumā vairāk taisnibas pateica nekā visas šis sāgas iesācēji.
  kad lembergu izsauks pratināt, to vajadzetu raidit tiešā ēterā. tas butu hīts. ja jau šlesers \sos nolika pie vietas, tad lembis vispār zemē stāvus iedzīs

 33. Katrs jau runā no sava plauktiņa redzējuma un bandītam liekas, ka visi ir bandīti, Tieši tā es domāju , lasot Jūsu ,,gudro” komentāru. Vai nevarat būt precīza un nepiesauktu kaut vienu faktu, kas dotu Jūsu vārdiem ticamību. Es Aināra vietā uzspļautu šādai komisijai.kura sazin kāda joda pēc ir sevi iecēlusi par izprašņātāju, lai smīdinātu cilvēkus. Izmeklēšana ir gājusi vairāku gadu garumā un neko nav atradusi, lai jums būtu tiesības cilvēku iecelt bandītu kārtā. mani vairāk interesē, cik tā bijusi likumīga, vai tik pat likumīga kā dokumentu izzagšana un publicēšana , lai kādam līdzinātu ceļu uz vēlēšanām, lai kūdītu cilvēkus pret nevajadzīgiem konkurentiem. Kaunaties valentīna, lai kas arī jūs nebūtu – vai pati ločmele vai potāpova anna, kas pat nezina savu īsto vārdu.

 34. Es uzskatu, ka pie kriminālatbildības jāsauc visi Izmeklēšanas Komisijas locekļi. Par to Jums paziņos mans cīņu biedrs Lembis. Mana mīļā šestjorka.

 35. Cik zemiskam gan jābūt cilvēkam, kas otru, kam ir gan uzvārds, gan vārds var saukt par buldozeru. Apkaunieties! Jūs pats esat noslīdējis zemāk par zemi.

  • Tātad vienā līmenī ar Buldozeru. Bet kriminālu vidū tikai viņu pierastais slengs ir saprotams. Buldozers savādak nesaprot. 3 A Rīdzenes sarunās vispār pa matuške skaidrojās, kā sadalīt Latviju. Kopumā, labs, taktisks žurnālista gājiens.

 36. Bet zog visi.

 37. Nu bandīds kas bandīts! Vienkārši trūkst vārdu. Tāpēc arī savu uzvārdu .nomainīja

  • Es sēžu prezidentam pie labās rokas – jums skauž, ka tur ir teikšana…

  • Katrs jau runā no sava plauktiņa redzējuma un bandītam liekas, ka visi ir bandīti, Tieši tā es domāju , lasot Jūsu ,,gudro” komentāru. Vai nevarat būt precīza un nepiesauktu kaut vienu faktu, kas dotu Jūsu vārdiem ticamību. Es Aināra vietā uzspļautu šādai komisijai.kura sazin kāda joda pēc ir sevi iecēlusi par izprašņātāju, lai smīdinātu cilvēkus. Izmeklēšana ir gājusi vairāku gadu garumā un neko nav atradusi, lai jums būtu tiesības cilvēku iecelt bandītu kārtā. mani vairāk interesē, cik tā bijusi likumīga, vai tik pat likumīga kā dokumentu izzagšana un publicēšana , lai kādam līdzinātu ceļu uz vēlēšanām, lai kūdītu cilvēkus pret nevajadzīgiem konkurentiem. Kaunaties valentīna, lai kas arī jūs nebūtu – vai pati ločmele vai potāpova anna, kas pat nezina savu īsto vārdu.

  • Katru dienu,stājoties laulībā,kāda vai kāds nomaina uzvārdu.Vīram pāriet sievas uzvārdā ir atļauts ar attiecīgu likumu,kā arī ir atļauts palikt savā uzvārdā.Uzvārda maiņa neliecina par “bandītismu”.Kura tiesa ir atzinusi Šleseru par bandītu?

   • Bija humorīgi paskatīties, kā komisija glaimīgi pratināja Šleseru un visādi centās viņam “pielīst”, lai tikai nenokaitinātu.
    Un nodokļu maksātājiem jāuztur šitādi komisijas ampļi. Ārprāts kāda naudas gaisā izlaišana!

Draugiem Facebook Twitter Google+