×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. novembris, 2015
Drukāt

Bumba atradusies nokritušās Krievijas lidmašīnas salonā

Foto-LETAFoto-LETA

Cilvēki noliek ziedus pie Krievijas vēstniecības ēkas Rīgā traģiskajā aviokatastrofā Ēģiptē bojāgājušo piemiņai.

Bumba, kas eksplodēja Ēģiptes Sinaja pussalā pagājušajā mēnesī nokritušajā Krievijas pasažieru lidmašīnā, visticamāk, atradās salonā, nevis bagāžas nodalījumā, trešdien raksta Krievijas avīze “Kommersant”, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, kas iegūta no izmeklēšanai tuva avota.

Šis avots teicis, ka, pēc jaunākajiem izmeklēšanas datiem, sprādziens noticis nevis lidmašīnas bagāžas nodalījumā, kā tika uzskatīts līdz šim, bet gan salonā. Tiek uzskatīts, ka eksplozijas epicentrs atradās salona aizmugures daļā. Pēc provizoriskas versijas, bumba varēja atrasties zem sēdvietas pie loga, raksta “Kommersant”.

Tas vēsta, ka, pēc ekspertu domām, bumbu salonā varējis ienest kāds Šarmelšeihas lidostas apkalpojošā personāla darbinieks, piemēram, salona uzkopējs vai darbinieks, kas lidmašīnā nogādā ēdienus.

“Kommersant” raksta, ka bumba, visticamāk, bija ieprogrammēta eksplodēt brīdī, kad lidmašīna ir uzņēmusi augstumu. Ir arī versija par pulksteņa mehānismu, taču, tā kā čārterreisi bieži kavējas, teroristi nevarētu būt droši, ka sprādziens nenotiks, pirms lidmašīnā atrodas pasažieri un tā devusies ceļā.

Jau ziņots, ka ar zīmolu “Metrojet” strādājošās Krievijas aviosabiedrības “Kogalimavia” lidmašīnas “Airbus A321” katastrofa notika 31.oktobrī Ēģiptes Sinaja pussalā, un gāja bojā visi 224 cilvēki, kas atradās aviolainerī. Lidmašīna ar 217 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem veica čārterreisu no Šarmelšeihas uz Sanktpēterburgu. Krievijas Federālā drošības dienesta direktors Aleksandrs Bortņikovs ir paziņojis, ka lidmašīnas nogāšanās iemesls bijis tajā ievietotas bumbas sprādziens. Ir izskanējuši pieņēmumi, ka šis terorakts ir islāmistu atriebība par Krievijas iesaistīšanos Sīrijas konfliktā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+