×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Bumbas uzbrukumā šiītu mošejai Pakistānas dienvidos gandrīz 50 bojāgājušie

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Bumbas eksplozijā šiītu mošejā Pakistānas dienvidos piektdien gājuši bojā gandrīz 50 cilvēku un vairāki desmiti ievainoti, paziņoja vietējās amatpersonas.

Tas ir lielākais upuru skaits reliģiska rakstura uzbrukumā Pakistānā vairāk nekā gada laikā.

Bumba eksplodēja, kad dievlūdzēji apmeklēja piektdienas lūgšanas Šikarpūras pilsētā Sindhas provincē apmēram 470 kilometrus uz ziemeļiem no Karači.

Šikarpūras civilās slimnīcas superintendants Šaukats Ali Memons paziņoja, ka traģēdijā upuru skaits pieaudzis līdz 48.

Sindhas provinces veselības ministrs Džams Mehtabs iepriekš sacīja, ka “kopumā 40 cilvēki ir gājuši bojā un 46 ir ievainoti”.

Pakistāna pēdējos gados ir pieredzējusi reliģiska rakstura vardarbības pieaugumu, kas galvenokārt saistāma ar radikālo sunnītu musulmaņu grupējumu vēršanos pret šiītu musulmaņiem, kas veido apmēram piekto daļu no valsts iedzīvotājiem.

Tas ir lielākais upuru skaits vienā reliģiska rakstura uzbrukumā Pakistānā kopš pagājušā gada 22.janvāra, kad Beludžistānas provincē valsts dienvidrietumos šiītu svētceļnieku, kas atgriezās no Irānas, autobusa apšaudē gāja bijā 24 cilvēki.

Piektdienas uzbrukums notika laikā, kad Pakistānas premjerministrs Navazs Šarifs apmeklēja Sindhas provinces galvaspilsētu Karači, lai runātu par likuma un kārtības ievērošanu Pakistānas lielākajā pilsētā un ekonomikas centrā, kurā vairākus gadus valda noziedzība, reliģiskās un politiskās slepkavības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+