Sports

Burātāji šausmās: Rio olimpiskais līcis piesārņots ar naftas produktiem 16

foto: AFP/LETA

Jauna piesārņojuma problēma skārusi Gvanabaras līci, kurā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs tiks aizvadītas burāšanas sacensības. Sportisti, kas tur pašlaik aizvada treniņus, sūdzas, ka naftas produktu atliekas baltās laivas pārvērš par brūnām.

“Mēs nekad neesam redzējusi ko šādu. Tas bija pa visu jahtu,” izteikusies somu burātāja Kamilla Sederkreica. “Nebija iespējas no tā izvairīties.”

Šī ir tikai viena no problēmām, kas skar vēsturē pirmās olimpiskās spēles Dienvidamerikā, jo vēl ir arī Zikas vīruss, augošā noziedzība un vardarbība, budžeta samazinājumi, kā arī lēnā biļešu tirdzniecība. Tāpat Brazīlijas prezidentei Dilmai Rusefai gaidāma saskaršanās ar impīčmenta balsojumu.

Kā stāstīja Sederkreica, līcis ar naftas izstrādājumiem piepildījies svētdien.

“Šī ir tikai mūsu otrā reize Riodežaneiro,” stāstīja “49er FX” laivu klases sportiste. “Bijām dzirdējuši, ka situācija ir tiešām slikta, bet tā nedrīkst būt šādās vietās. Ūdens nedrīkst būt tik netīrs.”

Kā teica Sederkreicas laivas partnere Nora Ruskola, citi burātāji pauduši, ka somu sportistu laiva “izskatās kā tualete”.

Jau iepriekš bijis zināms, ka Gvanabaras līcis ir pilns ar dažādām baktērijām un vīrusiem, tomēr līdz šim burātāji mazāk bija sūdzējušies tieši par industriālo piesārņojumu.

Saistītie raksti

Līdzīgi izteicies spāņu burātājs Žordi Šamars, kurš pauda, ka centies izvairīties no naftas pleķiem. “Tomēr laivas bija pilnīgi brūnas. Pats trakākais, ka redzējām daudzas beigtas zivis.”

Kaut olimpisko spēļu amatpersonas vairākkārt uzsvērušas, ka Gvanabaras līcis ir drošs sportistiem, aģentūras “Associated Press” pētījums parādījis ūdenī, ko izmantos airētāji, burātāji un arī atklātā ūdens peldētāji, augstu patogēnu līmeni.

Latviju burāšanas sacensībās pārstāvēs 17 gadus vecā Ketija Birzule, kura Gvanabaras līcī startēs RS:X klasē vējdēļiem.

LA.lv