×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Būvniecības eksperti aprūpes centrā, kur notika traģēdija, atrod vēl citus pārkāpumus (4)

Ekrānšāviņš no youtube.com videoEkrānšāviņš no youtube.com video

Bojāgājušā bērna tēta uzņemta fotogrāfija ar lifta spraugu.

Bīstamo pacēlāju Varakļānu veselības aprūpes centrā, kur, iekrītot spraugā, no gūtajām traumām dzīvību zaudēja divus gadus vecs bērns, ceturtdien apsekojuši Būvniecības valsts kontroles biroja speciālisti, ceturtdien vēstīja Latvijas Televīzijas “Panorāma”.

Būvniecības eksperti konstatējuši vēl citus pārkāpumus ēkā, piemēram, aiz avārijas izejas neesot kāpņu. Atbildība par to, kādā stāvoklī ir veselības centra ēka, ir pašvaldībai.

Televīzija vēstīja, ka pacēlāju piegādājusi viena firma, bet uzstādījusi cita. Lifts darbojies četrus gadus.Iespējams, pacēlājs ierīkots pārāk lielā lifta šahtā.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) skaidro, ka pacēlājs ir uzskatāms par liftu un uz to attiecas visas drošības prasības. Pēc traģēdijas 10.augustā PTAC pacēlāju aizliedza izmantot.

Būvniecības dokumentāciju ir izņēmusi policija, bet mirušā zēna vecāki ir cēluši civilprasību tiesā. Izmeklēšanas rezultātus gaida arī pašvaldība. Centra vadītājai, kas ir arī vietējās pašvaldības deputāte, varētu tikt izteikts aizrādījums.

Latvijas Televīzija ziņoja, ka 10.augustā vecāki kopā ar savu divus gadus veco puisēnu apciemoja tuvinieci. Tēvs ar dēlu piegājuši pie lifta un atvēruši durvis. Liftā starp kabīni un sienu bija sprauga, zēns tajā iekrita un no gūtajām traumām vēlāk slimnīcā nomira.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Aizrādījums par nāvi? Ja par to liftu neaizdomājās līdz traģēdijai,tad,kas ar tām avārijas izejas kāpnēm?Arī nesaprata,ka tādas nav? Mūsu valstī ir tikai aizrādījumi,atvainošanās,piespiedu darbi un -nekāda nopietna atbildība.

  2. LĪDZJŪTĪBA mazā vecākiem…. saņematies un dariet visu lai šie atbildīgie .. saņemtu pa pilnu programmu !!!!

  3. NĀVE un AIZRĀDĪJUMS ….. mums tiešām ir idiotu valsts ….. Šai centra vadītājai es tiešām novēlu ..!!!!!

  4. Par to,ka viņas vadītajā iestādē ir gājis bojā bērns,var būt tik bezatbildīga rīcība,šajā valstī laikam viss ir sagaidāms,neviens ne par ko neatbild.Nosities,pats esi vainīgs.Pilnīgs marasms un bezatbildība.

Draugiem Facebook Twitter Google+