Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
13. februāris, 2015
Drukāt

Čalovskis jau esot ceļā uz ASV

Foto-LETAFoto-LETA

ASV kibernoziegumos apsūdzētais Deniss Čalovskis pēc atbrīvošanas iznāk no Rīgas Centrālcietuma.

Kibernoziegumos apsūdzēto Latvijas iedzīvotāju Denisu Čalovski likumsargi aizturējuši jau pirmdien, bet patlaban viņš, iespējams, ir ceļā uz ASV.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis gan nekomentēja, vai Čalovskis jau ir ceļā uz ASV. Viņš apliecināja, ka ir sākts Čalovska nodošanas process ASV likumsargiem. Čalovska advokāte Ilona Bulgakova pastāstīja, ka viņas klientu policija aizturēja 9. februārī. Advokāte domā, ka viņš jau ir ceļā uz ASV.

Bulgakova par Čalovska aizturēšanu iesniegusi sūdzību Ģenerālprokuratūrai, jo uzskata, ka notikušajā saskatāma likumsargu patvaļa. “Policija ieradās mājās. Īstenībā apmānīja viņu, jo sākumā bija dotas garantijas, ka viņš pats varētu ierasties. Policija acīmredzot gribēja nodrošināties un ar garantiju. Juridiski vērtējot, aizturēšanas maksimālais termiņš ir līdz 72 stundām. Ja skatās iepriekš, tad viņš 2012. gada decembrī bija aizturēts uz 51 stundu un tagad bija paturēts apcietinājumā vairāk nekā 60 stundas. Kopā sanāk 102 stundas, un tas ir tiešs likuma pārkāpums,” norādīja advokāte.

ASV acīmredzot pagaidām Čalovskim būs jāatrodas apcietinājumā – vismaz līdz brīdim, kad viņš šajā valstī tiks nogādāts. Aizstāvībai gan ir iespējas panākt ar apcietinājumu nesaistīta drošības līdzekļa piemērošanu, skaidroja Bulgakova.

Bulgakova palikšot Latvijā, taču iepriekš veiktas pārrunas ar iespējamiem ASV juristiem, lai nodrošinātu Čalovska aizstāvību, taču līdz šim konkrēta vienošanās nav panākta. Viņa atgādināja, ka ASV aizstāvība maksā ļoti dārgi. “Es no savas puses sazināšos ar Latvijas vēstniecību ASV. Ikvienam valsts pilsonim ir tiesības uz aizstāvību, un konsulārajam dienestam būtu jāpārliecinās, ka viņam ir nodrošināta aizstāvība,” piebilda Bulgakova.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+