×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. aprīlis, 2013
Drukāt

Carnikavā applūdis Siguļu ciems

Foto-LETAFoto-LETA

Ūdens līmenim Gaujā pie Carnikavas sasniedzot 2,17 metrus, Siguļu ciemā applūdušas ap 90% māju, aģentūrai LETA pastāstīja Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Kopumā applūdušas vairāk nekā 100 mājas, 29 mājokļiem atslēgta elektrība. Savukārt ciema centrālo ielu – Dzirnupes ielu – dziļākajā vietā klāj 80 centimetri ūdens. Šķērsielās, kas ved uz Gauju, ūdens līmenis ir vēl augstāks.

Jurēvica atzina, ka tuvākajā laikā ir gaidāma ūdens līmeņa turpmāka celšanās, ko vēl vairāk varētu veicināt ziemeļrietumu vējš, kas ūdeni no jūras dzen atpakaļ upē. Tomēr novada vadītāja norādīja, ka Carnikavu no plūdiem sargā dambis un līdz kritiskajai robežai vēl ir tālu.

Piektdien, 26.aprīlī, īsi pēc plkst.20 situācija Carnikavas novadā nebija mainījusies. “Ūdens ceļas lēnām,” sacīja Jurēvica, bilstot, ka tālāko situācijas attīstību patlaban ir grūti prognozēt.

Pārplūstot Dzirnupei un Gaujas attekai, Siguļos ievērojama ūdens līmeņa celšanās uz visām Pārgaujas ielām sākusies jau ceturtdienas vakarā. Ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji un saņēma Carnikavas pašvaldības ārkārtas situācijām sagatavotos smilšu maisus, ar kuriem tika izveidots aizsargvalnis uz ielas, lai apturētu nekustamo īpašumu nopludināšanu, tomēr apdzīvoto vietu nav izdevies pasargāt.

Jurēvica atzina, ka Siguļos plūdi ik pavasari ir regulāra parādība, tāpēc pašvaldība plāno būvēt dambi arī šajā apkaimē.

2011.gadā, kad ūdens līmenis Gaujā sasniedzis 2,25 metrus, situācija Siguļos bijusi vēl sliktāka – ūdens līmenis uz galvenās ielas sasniedzis 1,70 metrus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+