Ceļu un emociju krustojumā Latgales Kultūrvēstures muzejā 0

Oktobris Latgales Kultūrvēstures muzejā iesākas ar divu emocionāli bagātu izstāžu atceļošanu – 2. oktobrī tiks atklāta 1. Latgales Grafikas simpozija izstāde „Mazā – lielā Daugavpils” no Daugavpils “Marka Rotko” mākslas centra kolekcijas, bet no 4. oktobra varēs apskatīt izstādi „Ceļš uz mājām”.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”
Lasīt citas ziņas

Grafikas miniatūru izstādi „Mazā-lielā Daugavpils”, kas Latgales Kultūrvēstures muzejā skatāma līdz 9. novembrim, veido darbi, kuri tapuši 1. Latgales grafikas simpozija laikā, kas notika 2012. gada rudenī Daugavpilī. Simpozija ietvaros dažu dienu laikā 18 mākslinieki no Latvijas un Lietuvas, strādājot plecu pie pleca un daloties pieredzē, emocijās un pārdzīvojumos, kā arī smeļoties iedvesmu bagātajā Daugavpils kultūrvēsturiskajā vidē un neatkārtojamajā Latgales dabā, radīja virkni brīnišķīgu grafikas miniatūru dažādās tehnikās un stilos.

Izstādē piedalās 16 autori no Latvijas un 2 no Lietuvas: Lāsma Pujāte (Rīga), Ieva Nagliņa(Rīga), Mārīte Kluša (Ventspils), Diāna Apele (Rēzekne), Digna Sircova (Rīga), Elita Teilāne (Balvi), Aivars Bulis (Daugavpils, Ludza), Ieva Stočka (Daugavpils, Cesvaine), Māris Čačka (Daugavpils), Vaidotas Janulis (Šauļi, Lietuva), Laura Guoke (Šauļi, Lietuva), Ilgnese Avotiņa (Rīga), Inguna Krolle–Irbe (Rīga), Mairita Folkmane (Daugavpils), Leonīds Baulins(Daugavpils), Egons Kivkucāns (Daugavpils), Rasma Kazia (Daugavpils), Alīna Petkūne (Daugavpils).

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā projekta autori un simpozija organizatori stāsta izstādes bukletā, mākslinieki centās sajust vidi, kurā viņiem bija dota iespēja radīt mākslas darbus, un tvert emociju un jūtu smalkākās nianses, kas rodas iztēlē, lai vēlāk izpausto, veidojot savu sajūtu estampus uz papīra. Katrs no izstādē eksponētajiem darbiem atsevišķi ir kā maza daļiņa laika, vides, gaismas, krāsas un smaržas, ko māksliniekam izdevies ievilināt savos radošajos tīklos, taču visi kopā tie atspoguļo vienotu lielās Daugavpils kopskatu.

Kamēr pirmā grafikas simpozija izstāde būs apskatāma Rēzeknē, atklājot Daugavpils šķautnes dažādu mākslinieku skatījumā, tikmēr Daugavpilī no 10. līdz 14. oktobrim norisināsies jau otrais Latgales grafikas simpozijs.

Savukārt no 4. oktobra līdz 23. oktobrim Latgales Kultūrvēstures muzejā rēzeknieši varēs iepazīt divas Jekaterinburgas (Krievija) mākslinieces izstādē „Ceļš uz mājām”. Izstāde tapusi sadarbībā ar Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju, un tajā apskatāmi Nadeždas Bulatovas tekstildarbi un Oksanas Volginas modelētie skolēnu formastērpi no Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājuma.

Abas autores ir māsas un tikai nesen atklājušas, ka dzimtas saknes nāk no Baltijas. Vēl pirms otrā pasaules kara viņu radinieki dzīvoja un strādāja Preiļos un Viļņā. Pirms 5 gadiem mākslinieces uzzināja, ka viņu tēva Alekseja Lufta dzimtene ir Latvijas nelielā pilsētiņa Preiļi. Izstāde ir kā simbolisks ceļš uz mājām.

Nadežda Bulatova dzimusi 1959. gadā Sverdlovskā (Jekaterinburga) Krievijā. Nadežda strādā kā tekstilmāksliniece, savos darbos izmantojot izšuvuma, filcēšanas un aušanas tehniku. Izstādē apskatāmi gobelēni, lelles, tekstilmozaīka u.c. autortehnikā darināti darbi.

Oksana Volgina ir trikotāžas uzņēmuma „StudioT” vadītāja un savu tērpu kolekciju konstruktore. Viņas kolekcijas nonāk pārdošanā modes salonos Krievijā. Izstādē Oksana piedāvā aplūkot skolēnu formas tērpus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.