Latvijā
Novados

Cer uz veselo saprātu: Grenctālē alkohola veikalam piedāvā telpas kultūras centrā 3

Foto no arhīva

Bauskas novads alkohola veikalam Grenctālē piedāvājis telpas kultūras centrā, kuras gan beigās uzņēmējus tomēr nav ieinteresējušas, ziņo Latvijas Televīzija.

Pēc nesenā Lietuvas lēmuma ievērojami palielināt akcīzes nodokli alkoholam un jo īpaši alum arī Grenctālē radusies interese izvietot alkohola tirdzniecības vietas. Grenctālē nesen atvērts “Alko 1000 market”, bet tukšas telpas robežas tuvumā meklējot arī Igaunijas alkohola tirdzniecības ķēde “SuperAlko”.

“Super Alko” nākamajam veikalam novads telpas piedāvājis vietējā kultūras centrā, par ko sašutuši vietējie iedzīvotāji un kultūras dzīves organizētāji.

Novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (VL-TB/LNNK) apgalvojis, ka runas par šādu ieceri ir pārspīlētas, tomēr viņš atzinis, ka kultūras nama ēka ir sliktā stāvoklī un tai nepieciešams piesaistīt investīcijas, lai to savestu kārtībā.

“Šis kultūras nams ir ļoti vāji apdzīvots. Ja paskatās “Kultūras kartē”, tur ir 12 pasākumi gadā, viens mēnesī, un arī pašdarbnieku grupas ir pietiekami nelielas. Pasākumi pamatā notiek mazajā zālē, un varbūt varētu lielo zāli iznomāt šim uzņēmējam,” skaidrojis Ābelnieks.

Pašiem igauņu investoriem Grenctāles kultūras nams nemaz neinteresē, jo ēka neesot piemērota un tai priekšā aizauguši koki. SIA “Aldar Latvia” projektu menedžeris Ahto Aders atzinis, ka uzņēmumam piedāvāta minētā vieta, taču “mums tā nederēs”.

“Superalko” Latvijas uzņēmums SIA “Alder Latvia” Grenctāles projektā sola ieguldīt vismaz miljonu eiro.

LA.lv