Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
16. jūlijs, 2015
Drukāt

“CERT.lv”: kiberuzbrukuma MK vietnei organizētāji savas darbības nav slēpuši

hakeris3

Ministru kabineta (MK) interneta vietnei otrdien notikušā uzbrukuma veicēji savas darbības nav slēpuši, aģentūrai BNS sacīja “CERT.lv” pārstāve Svetlana Amberga.

Amberga, komentējot uzbrukuma veidu MK mājaslapai, sacīja, ka tas nebija tā saucamais DDOS uzbrukums, bet gan augstas intensitātes mājaslapas ievainojamību, jeb “caurumu” meklēšana.

“Uzbrukumi valsts un pašvaldību tiešsaistes resursiem notiek regulāri, tas nav nekas neparasts. Konkrētais uzbrukums MK mājaslapai “mk.gov.lv” atšķīrās ar savu augsto intensitāti. Parasti ievainojamību meklēšanu cenšas veikt pietiekami nemanāmi, bet šoreiz vai nu kļūdas pēc, vai tīšām šīs darbības netika slēptas,” viņa sacīja.

Komentējot, ar kādu mērķi hakeri centušies meklēt ievainojamības MK mājaslapā, Amberga norādīja, ka “šādu ievainojamību jeb “caurumu” meklēšanu parasti veic, lai pēcāk jaunatrastās ievainojamības varētu izmantot datu iegūšanai un ļaunatūras ievietošanai mājaslapā”.

Aģentūra BNS vēstīja, ka otrdien, visticamāk, no Krievijas noticis 14 stundu ilgs hakeru uzbrukums MK mājaslapai, kas sekmīgi atvairīts.

“Visas pazīmes liecina, ka uzbrukums tika veikts no resursiem Krievijā,” paziņoja “CERT.lv”.

Uzbrukums noticis otrdien MK sēdes laikā. Sākoties MK sēdei, sākās arī intensīvs, 14 stundu ilgs uzbrukums, kura mērķis bija iespējamo mājaslapas ievainojamību meklēšana un izmantošana.

MK mājas lapas aizsardzībai tiek izmantoti Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) un Valsts kancelejas aizsardzības risinājumi, kas sekmīgi atvairīja hakeru uzbrukumu, nodrošinot netraucētu mājaslapas darbību, vēstīja “CERT.lv”.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (5)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+