×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

“CERT.lv”: kiberuzbrukuma MK vietnei organizētāji savas darbības nav slēpuši

hakeris3

Ministru kabineta (MK) interneta vietnei otrdien notikušā uzbrukuma veicēji savas darbības nav slēpuši, aģentūrai BNS sacīja “CERT.lv” pārstāve Svetlana Amberga.

Amberga, komentējot uzbrukuma veidu MK mājaslapai, sacīja, ka tas nebija tā saucamais DDOS uzbrukums, bet gan augstas intensitātes mājaslapas ievainojamību, jeb “caurumu” meklēšana.

“Uzbrukumi valsts un pašvaldību tiešsaistes resursiem notiek regulāri, tas nav nekas neparasts. Konkrētais uzbrukums MK mājaslapai “mk.gov.lv” atšķīrās ar savu augsto intensitāti. Parasti ievainojamību meklēšanu cenšas veikt pietiekami nemanāmi, bet šoreiz vai nu kļūdas pēc, vai tīšām šīs darbības netika slēptas,” viņa sacīja.

Komentējot, ar kādu mērķi hakeri centušies meklēt ievainojamības MK mājaslapā, Amberga norādīja, ka “šādu ievainojamību jeb “caurumu” meklēšanu parasti veic, lai pēcāk jaunatrastās ievainojamības varētu izmantot datu iegūšanai un ļaunatūras ievietošanai mājaslapā”.

Aģentūra BNS vēstīja, ka otrdien, visticamāk, no Krievijas noticis 14 stundu ilgs hakeru uzbrukums MK mājaslapai, kas sekmīgi atvairīts.

“Visas pazīmes liecina, ka uzbrukums tika veikts no resursiem Krievijā,” paziņoja “CERT.lv”.

Uzbrukums noticis otrdien MK sēdes laikā. Sākoties MK sēdei, sākās arī intensīvs, 14 stundu ilgs uzbrukums, kura mērķis bija iespējamo mājaslapas ievainojamību meklēšana un izmantošana.

MK mājas lapas aizsardzībai tiek izmantoti Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) un Valsts kancelejas aizsardzības risinājumi, kas sekmīgi atvairīja hakeru uzbrukumu, nodrošinot netraucētu mājaslapas darbību, vēstīja “CERT.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+