Uncategorized

Cēsīs atklās piemiņas plāksni Imantam Kokaram 16

Foto – LETA

Sestdien, 25.augustā, plkst.12 Cēsīs, Bērzaines ielā 34, pie Cēsu internātpamatskolas-rehabilitācijas centra, tiks atklāta piemiņas plāksne kordiriģentam Imantam Kokaram, aģentūru LETA informēja vietējā pašvaldībā.

Cēsu internātpamatskolas-rehabilitācijas centra ēka agrāk bija Cēsu skolotāju institūts. Imanta Kokara gaitas cieši saistītas ar šo ēku. Cēsīs viņš mācījies institūtā un mūzikas vidusskolā, te strādājis, dibinājis un vadījis skolotāju kori. Bijis Cēsu rajona Dziesmu svētku virsdiriģents.

Piemiņas pasākumu muzikāli ieskandēs koris “Beverīna” Ērika Deruma vadībā. Piedalīties pasākumā, dalīties skaistākajās atmiņās un izrādīt cieņu leģendārajam kordiriģentam aicināti visi dziesmu draugi un interesenti.

Pasākuma gaitā Internātpamatskolas 4.stāvā būs arī apskatāma diriģentam veltīta izstāde.

Jau ziņots, ka leģendārais kordiriģents Imants Kokars beidza šīs zemes gaitas 2011.gada 24.novembrī 90 gadu vecumā.

Kokars dzimis 1921.gada 16.augustā Gulbenē. 1956.gadā beidzis Latvijas Valsts konservatorijas Koru diriģentu nodaļu.

Karjeru viņš sācis 1948.gadā kā Cēsu rajona pūtēju orķestra galvenais vadītājs. Ar Cēsu Skolotāju institūta kori 1948.gadā Kokars kļuva par pēckara Latvijas dziesmu karu pirmo laureātu.

Kokaram pieder arī turpmākajās sacensībās visvairāk iegūtās augstākās godalgas – ar vīru kori “Dziedonis”, jaukto kori “Beverīna”, arī daudzu starptautisko koru konkursu uzvaras ar “Dziedoni”, ar Rīgas kamerkori “Ave Sol”.

Kokars bija arī ASV Rietumpiekrastes XI dziesmu svētku virsdiriģents (1989), Baltijas un Ziemeļvalstu starptautiskās dziesmu svētku kustības iedibinātājs (Rīgā, 1995) un virsdiriģents.

Kopš 1961.gada aizsākās Kokara pedagoģiskā darbība Latvijas Valsts konservatorijā, Kokars no 1977. līdz 1990.gadam bija J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors-rektors, 12 sējumu “Latviešu kora dziesmu antoloģijas” un citu nozīmīgu muzikālo projektu rosinātājs, to vadītājs. Viņa ieskaņotā kora mūzika pieredzējusi visvairāk kompaktdisku izdevumu.

Kokars apbalvots ar Latvijas Republikas augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.

Kokars bija vairākkārtējs Latvijas Dziesmu svētku virsdiriģents un “Rīgas-800” Dziesmu svētku virsdiriģents, 23.Dziesmu svētku Goda virsdiriģents.

LA.lv