×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Cēsu koncertzālē varēs vērot, kā būvē čellu

cells_17072013

Šovasar Vidzemes koncertzālē “Cēsis” pirmdien klātienē var vērot, kā tiek būvēts jauns čells, aģentūru BNS informēja starptautiskā mūzikas festivāla “Čello Cēsis” organizatori.

Savukārt 13.jūnijā plkst.10 jaunbūvētais čells tiks prezentēts Eiropas Mūzikas padomes (EMC) konferencē.

Čella būvi nodrošinās vācu meistari Roberts Kenings un Mihaels Bečets no kompānijas “Betchet&Konig”. Šo meistaru izgatavotie mūzikas instrumenti ieguvuši balvas Vācijā un Itālijā.

“Parasti čella būvniecība aizņem 200 stundas, bet uz festivālu mēs būsim sagatavojuši pašas sarežģītākās detaļas, lai čellu pabeigtu jau līdz 13. jūnija rītam, instruments būs bez lakas, bet gatavs spēlei. Visi interesenti ir laipni aicināti skatīties un uzdot mums jautājumus būvniecības procesa laikā,” saka meistars Mihaels Bečets.

Festivāls “Čello Cēsis” norisinās gan februārī, gan jūnijā.

Festivāla mākslinieciskās idejas autors ir čellists Jānis Laurs, kurš ir starptautiskā Adelaides čellu festivāla, Austrālijā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs.

Pirmajā starptautiskajā čellu festivālā piedalās mūziķi no Latvijas, Vācijas, Šveices, Somijas un Austrālijas – vācu čellists Nikolass Alštets, soms Marko Ilonens, Gunta Ābele, Florians Rons no Šveices, Jānis Laurs no Austrālijas, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupa Čellu Dream Team, Latvijas čellu popmūzikas grupa “DaGamba”.

Festivālu “Čello Cēsis” 13. jūnijā atklās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, solists – vācu čellists Nikolass Altštets (Nicolas Altstaedt). Koncerts iekļauts EMC konferences Cēsīs ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+