×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Cēsu pils Viduslaiku dienā aicina iepazīt “Zvērīgus laikus”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 9. augustā, Cēsu pilī norisināsies tradicionālā Viduslaiku diena, kuras tematika šogad veltīta cilvēku un dzīvnieku attiecībām laikā, kad ikvienā cilvēku dzīves jomā tika plaši izmantoti dzīvnieku izcelsmes produkti, liecina informācija portālā cesis.lv.

Viduslaiku dienu 7. augustā ievadīs filozofijas maģistra Helmuta Caunes lekcija par cilvēku attieksmi pret dzīvniekiem viduslaikos, aicinot mūsdienu cilvēkus aizdomāties, vai šo attiecību sakārtošanā esam tikuši tālāk par viduslaiku iedzīvotājiem.

Savukārt “dzīvas” vēstures cienītāji plašu ieskatu tēmā varēs gūt 9. augustā, kad visas dienas garumā pils viesiem būs iespēja iepazīt ādas, kaula un raga meistaru amata prasmes, gatavot bišu vaska un cūku tauku sveces, doties izjādē ar zirgu vai ēzeli, sekot līdzi dzīvnieku izcelsmes izejvielās balstītam ziepju un līmes vārīšanas procesam, izmēģināt veiksmi viduslaiku medībās, nobaudīt gardus ēdienus un dzērienus, iesaistīties 500 gadus senās bērnu spēlēs un piedalīties izglītojošās aktivitātēs ģimenēm par dzīvnieku nozīmi viduslaiku cilvēku dzīvē.

Būs arī dažādas praktiskās nodarbības: iespējas no māla un filca izgatavot rotaļlietas, Žurku vīrs demonstrēs labākos slazdus, bet Zāļu sieva sniedz padomus, kā atbrīvoties no blusām, utīm un citiem nevēlamiem radījumiem, Livonijas prasmīgākais ārsts pieņems sirdzējus, lai tos dziedētu ar dēlēm, sliekām un dzīvnieku dziedzeru uzlējumiem

Kultūras programmā – viduslaiku mūzikas grupu “Gaurata Gaura”, “Obscurus Orbis” un “Gravrost” (Gēteborga) uzstāšanās, folkloras kopas “Vilki” koncerts, XIII gadsimta zvēru eposs par blēdīgo lapsu Reinardu stāstnieka un mūziķa Edgara Lipora uzvedumā bērniem, animācijas filmu programma bērniem pils Rietumu tornī, bet svētku noslēgumā koncerts “In Principio” Cēsu Svētā Jāņa baznīcā: dūdas, stabules, rata lira un viduslaiku dziedājumi Ievas Nīmanes, Guntara Prāņa un vokālās grupas Schola Cantorum Riga izpildījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+