×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs cels jaunu krājuma glabātuves ēku

Foto: Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Facebook konts.Foto: Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Facebook konts.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs nākamajos gados plāno celt jaunu krājuma glabātuves ēku, liecina ceturtdien pašvaldības domes sēdē apstiprinātais “Cēsu Vēstures un māksla muzeja attīstības plāna 2016.-2021.gadam”.

Attīstības plānā norādīts, ka Cēsu Vēstures un mākslas muzejā ir bagāts krājums, bet tajā pašā laikā neatbilstošs ir glabātuves ēku stāvoklis. Tajās neesot garantēta krājuma drošība, jo glabātavas atrodas ēkā ar krāsns apkuri. Cēsu novada dome tādēļ plāno jaunas krājuma glabātuves ēkas celtniecību zemes gabalā Pils ielā 1.

Ar ēkas celtniecību vienlaicīgi iecerēts izveidot krājuma priekšmetu restaurācijas – konservācijas centru, kas darbotos kā Vidzemes reģiona restaurācijas centrs. Glabātavu tehniskais projekts tika izstrādāts 2008.gadā, un šobrīd ir veikts vairums priekšdarbu ēkas celtniecības uzsākšanai – grunts ģeoloģiskā izpēte, daļēja arheoloģiskā izpēte, pievilktas komunikācijas, noslēgtas vienošanās ar kaimiņu zemes gabalu īpašniekiem, kā arī iegūts nepieciešamais zemes gabals no blakusesošās Svētā Jāņa baznīcas īpašumiem. Krājuma glabātuvju celtniecību plānots realizēt, to iestrādājot kādā no Eiropas Savienības (ES) finansētajiem projektiem.

Šobrīd ES projektu ietvaros jau notiek viduslaiku pils mūru nostiprināšana, lai saglabātu pils vēsturiskās konstrukcijas un tās teritorija kļūtu droša apmeklētājiem, kā arī rietumu un dienvidu torņu restaurācijas un rekonstrukcijas darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+