×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. oktobris, 2012
Drukāt

Cicerona balvu saņems Ivars Knēts (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Cicerona balvu nacionālās izglītības kategorijā šogad saņems Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) bijušais ilggadējais rektors Ivars Knēts, informēja projekta pārstāvis Miervaldis Mozers.

Cicerona balvu jau četrpadsmito gadu pasniedz Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) sadarbībā ar Latvijas Universitāti un sabiedriskajām organizācijām dažādu jomu publiskās darbības praktiķiem.

Cicerona balvas žūrijas priekšsēdētājs ir LZA Senāta priekšsēdētājs Stradiņš. Pēc viņa vārdiem – ar šo nomināciju vēlamies vēstīt, ka Latvija ir un būs prāta iespēju zelta raktuves.

“Izglītības pamatīgums kā Latvijas galvenā bagātība bija galvenais šī gada laureātu izvirzīšanas vadmotīvs. Ar šo nomināciju sev un pasaulei vēlamies vēstīt, ka Latvija ir un būs prāta iespēju zelta raktuves. Ne tikai pirms 150 gadiem, kad Eiropa bija pārsteigta par Rīgas Politehniskā institūta ambiciozajiem izaicinājumiem, bet arī šodien, kad Tehniskā universitāte ir kļuvusi par ietekmīgu izglītības procesu virzītāju. Ne maza loma ir bijusi konkrētām personībām. Ivars Knēts ir viena no spilgtākajām,” uzsver Stradiņš.

RTU šogad atzīmē 150 gadu jubileju. RTU (tolaik – Rīgas Politehniskā augstskola) ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā un senākā tehniskā universitāte Baltijā, tā dibināta 1862.gada 14.oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+