Ekonomika
Bizness

“Cido” iegulda 250 000 eiro “Mangaļu” pildīšanai ekopudelēs2

Foto: F64

Lai mazinātu CO2 izmešu un plastmasas atkritumus vidē, SIA “CIDO grupa” investējis 250 000 eiro minerālūdens “Mangaļi” pildīšanai jaunās “EcoForma” pudelēs, informē uzņēmumā.

Kompānijā klāsta, ka jaunās pudeles ir par 20% vieglākas nekā līdz šim lietotās PET pudeles un ļaus samazināt plastmasas atkritumu apjomu.

“Esam aprēķinājuši, ka gada laikā, pateicoties jaunajām “EcoForma” pudelēm, pudeļu ražošanā tiks izmantota par 75 tonnām mazāk plastmasa, bet izmešu samazinājums varētu sasniegt pat 225 tonnas,” klāsta SIA “CIDO grupa” ģenerāldirektors Marijus Kirstukas.

Pēc viņa teiktā, šis ir līdz šim būtiskākais “CIDO grupa” projekts CO2 izmešu un plastmasas atkritumu samazināšanai vidē. Mazāku plastmasas apjomu ražošanā rekomendē vides organizācijas, un to ievēro arvien vairāk dzērienu ražotāju pasaulē, piebilst kompānijā.

Speciāli šim projektam ir izveidota īpaša zīme “EcoForma”, kas simbolizē dabīgā minerālūdens “Mangaļi” iepakojuma draudzīgumu videi.

Galerijas nosaukums

Vienlaikus “CIDO grupa” ir uzsākusi pakāpenisku pāreju uz FSC (Forest Stewardship Council) sertificēta “Tetra Pak” kartona izmantošanu sulu, nektāru un sulu dzērienu iepakojumos. FSC sertifikāta zīme norāda, ka iepakojumos izmantotais kartons nāk no atbildīgi apsaimniekotiem mežiem, kuros nodrošināta videi draudzīga, sociāli atbildīga un ekonomiski izdevīga mežu apsaimniekošana.

SIA “CIDO grupa” ir viens no lielākajiem bezalkoholisko dzērienu ražotājiem Baltijā.

LA.lv