Latvijā
Sabiedrība

Cigarešu ražošanas iekārtas pazušanas mistērija: policija noraida pārmetumus 1

Foto – LETA

Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju saistībā ar Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes lietvedībā esošo kriminālprocesu, kuru pārņemot no VID Muitas policijas, tika konstatēta cigarešu ražošanas iekārtas pazušana, VP priekšnieks Ints Ķuzis noraida izteiktos pārmetumus par policijas amatpersonu bezdarbību procesa pārņemšanas brīdī.

“Uzsākot administratīvo lietvedību konkrētās lietas ietvaros, VID darbinieki procesuāli izņēma konkrētās ražošanas iekārtas, taču atstāja tās glabāšanā tā paša uzņēmuma, kurā atradās konkrētās iekārtas, pārstāvim. Pēc tam vairāk nekā nedēļu, līdz VID izbeidza lietu un materiālus pārsūtīja policijai, minētās iekārtas netika uzraudzītas un saistībā ar tām nekādas procesuālas darbības no VID puses netika veiktas,” norāda Ķuzis.

“Turklāt policija līdz pat lietas materiālu saņemšanas dienai no VID Muitas policijas nebija saņēmusi nekādu informāciju par konkrēto lietu un tajā veiktajām darbībām, kas ir normāla un nepieciešama prakse sadarbībā starp tiesībsargājošajām iestādēm” uzsver Ķuzis, vienlaikus norādot, ka pašlaik nav nekāda pamata apgalvot, ka iekārtas pazudušas tikai pēc lietas materiālu pārsūtīšanas VP.

“Iekārtu pazušanas apstākļi šobrīd tiek izmeklēti atsevišķa kriminālprocesa ietvaros. Pārmetumi par apzinātu lietas vilcināšanu vai bezdarbību pašlaik nav pamatoti,” skaidro Ķuzis.

Lai atsevišķi izvērtētu, vai kriminālprocesā iesaistīto Rīgas reģiona pārvaldes darbinieku un viņu tiešo priekšnieku darbības, pārņemot lietas materiālus no VID un uzsākot izmeklēšanu, bija veiktas pienācīgi un atbilstoši likumam, VP priekšnieks iestādes Iekšējās kontroles birojam ir uzdevis veikt dienesta pārbaudi.

Jau vēstīts, ka izmeklējot pārkāpumus licencētā cigarešu ražotnē, neskaidros apstākļos pazudusi cigarešu ražošanas līnija, ziņoja Latvijas televīzijas raidījums “De facto”.

Pierādījums izgaisis laikā, kamēr Valsts policija pārņēmusi lietas materiālus no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas.

Desmit gadus Rīgā, Terēzes ielā 1 atradās licencēta cigarešu ražotne “Juriga”. Taču 2014.gadā tai anulēja licenci. Iemesls bija pilna smagā mašīna ar cigaretēm bez akcīzes markām, ko Rīgā aizturēja Muitas policija. Šoferis norādījis, ka automašīna pielādēta “Juriga” teritorijā.

Par akcizēto preču aprites pārkāpumiem sāka administratīvo lietu. Raidījuma rīcība ir ziņas, ka apskatot ražotni, Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki konstatēja, ka nesakrīt norādītie un faktiskie tabakas apjomi. Ražotnē atrada arī nereģistrētas cigaretes. “Juriga” darbinieki nevarēja uzrādīt to ražošanas aktus.

“Juriga” īpašnieks ir Vladimirs Seļivanovs, vienīgā valdes locekle – Inese Zaičenoka, bet, kad par ražotni sāka interesēties Muitas policija, valdes priekšsēdētājs bija Vadims Bondarevskis. Viņam savulaik piederēja daļa no īpašumu Terēzes ielā 1. Firmas pārstāvji adresē nebija sastopami.

Saskatot Krimināllikuma pārkāpumus, Muitas policija 2014.gada 21.oktobrī nodeva materiālus izmeklēšanai Valsts policijai. Pēc nepilnas nedēļas policija sāka kriminālprocesu. Šajā laikā, kamēr iestādes apmainījās papīriem, neskaidros apstākļos pazuda cigarešu ražošanas iekārtas. Pirms tam tās, iespējams, netika demontētas, lai tām varētu veikt ekspertīzi un pārbaudīt, vai šeit ražotās cigaretes nav nelegāli aizturētas citviet Latvijā vai pat eksportētas ārpus. Taču eksperti darbu nesagaidīja.

Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs nespēj pateikt, kad iekārta pazuda. Viņa darbinieki nebija redzējuši līniju.

Kurš un kāpēc izlaida no rokām tik svarīgus pierādījumus, pagaidām nav skaidrs.

LA.lv
LA
LA.lv
Latvijā
Maznodrošinātie un pensionāri risina juridiskas problēmas ar studentu palīdzību
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
ST ierosināta vēl viena lieta par pāreju uz mācībām latviešu valodā 1
5 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Multimediālā izstādē Pēterbaznīcā atklās aizkustinošus Brīvības cīņu dalībnieku stāstus
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
49 minūtes
LE
LETA
Laukos
ZM: “Latvijas valsts mežiem” cena par “Bergvik Skog” īpašumiem bija pārāk augsta
2 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Otrdienas vakarā Rīgā izveidojušies ievērojami sastrēgumi
2 stundas