×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Cik pamatota ir leģenda par Mildu?
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Annas tantei no Jēkabpils (sk. teikto 18.07.2012. numurā, 16. lpp.) neviens nav devis tiesības visas vecās paaudzes vārdā nosodīt cilvēku ne bez pamata doto vārdu Brīvības pieminekļa sievietei Mildai. 


 

Citēju Mildas Vinteres, dzim. Krastiņas, kādreiz rakstītā teksta saīsinātu fragmentu: “Mani sauc Milda, dzim. Krastiņa. Mīlgrāvī dzīvojot, iepazinos ar Alfrēdu Aleksandru Vinteru. 1927. gada Ziemassvētkos apprecējāmies. Kad Alfrēds ieguva dziedoņa slavu, kādos dārza svētkos iepazināmies ar tēlnieku Kārli Zāli. Tas izmainīja manu dzīvi. Es kļuvu, kā tagad sauc, par leģendu. 1935. gadā Kārlis Zāle pabeidza Brīvības pieminekli pēc projekta – “Mirdzi kā zvaigzne”. Tauta runāja, ka sieviete pieminekļa virsotnē ļoti līdzinoties man. Nezinu kāpēc, bet tautā arī sāka dēvēt to manā vārdā par Mildu.”

Alfrēds Vinters komentārus neprasa. Viņa dziesmas ar baudu klausāmies. 
Annas tantes kādreizējās antipātijas tālajos ulmaņlaikos pret kādu Mildu, droši vien kaimiņieni, ir viņas personīgā lieta. 

 

Cienījamie lasītāji!

Kā domājat, vai ir tiesības mūsu svētāko – Brīvības pieminekli – saukt parastas sievietes vārdā? Vai šis vārds skan mīļi vai svētumu zaimojoši? Jūsu domas gaidīsim elektroniski – vestules@la.lv vai rakstiski Dzirnavu iela 21, Rīga, LV – 1010.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Labdien!
  intresējos par “Mildas” vēsturi, un atradu šo rakstu.
  Varat nepiekrist, bet domaju kad ikviens saprotos civeks ar normalu logiku piekritis man!
  Man nav nekadu iebildumu Kad brivības piemineklī atēloto sievieti sauc Milda, jo tas kas vinu būvēja un izdoma bija visas tiesibas nosaukt vinu varda kada viņs gribēja, jo ka katrs , kas izdoma- atklaj nosaauc sava sev pienemta varda..
  Jo kas notiks kad visi gribes, lai brivibas pieminekli sauc vina varda? uzskatu ja mainis vardu tad bus jadod vards vieta un kas to ierosinaja tam bus jadod un logiski kad vins nosauks varda kas vina ir mils (māsas, mammas, meitas, dela utt.) tapec sis meginajusms ir vienkarisi kautkads stulbus jo ja mildu neapstridēja jau tad kad iedeva vardu , tad tagad jau to darit ir bezjedzigi.
  jo tad katrs gribes kaut kam izdomat vardu un saksies bardaks…
  lai saprastu pa ko es runaju tad iedosu piemeru –
  1) sieviete piedzemde bernu vina dod vardu, nevis kaimins, jo vinai ir tadas tiesibas,
  2 izdomaja telefonus izgurotajs ielika tel. nosaukumu nevis no ielas pienaca un pateica ” tavu izgudrojumu sauks peteris, jo man kaiminos dzivos Peteris kas man palidz” – tas butu netaisnigi vai ne?
  3 piemeramsm Duglass Engelbarts atklaja dator peli – vins to vardu ielika nevis kads cits …..

  tad kapec Jums jāpgāz to ko nav japgaz… celiet pats savu pieminekli un sauciet ka gribiet… nevis keraties klat tam kas jau ir uzcelts un nodevets… Manu prat ta ir necienas izradisana tiem kas domaja un bija atbildigi par brivibas piemunekli lai mums Latvija butu viens liels brivibas piemineklis kur stav “MIlda”
  paldies kad dodat iepeju izteikt savas domas ….

Draugiem Facebook Twitter Google+