×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Cik reģistrēto e-talonu, tik daudz pasažieru (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Kāpēc jāreģistrē mēnešbiļetes un pensionāru brīvbiļetes, kas pārpildītā transporta līdzeklī rada lieku grūstīšanos? Turklāt vecajiem cilvēkiem tas ir apgrūtinoši. Jānis Kalniņš Rīgā

“Rīgas satiksmes” sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča skaidro, ka brauciena reģistrācija jāveic pilnīgi visiem pasažieriem, katru reizi iekāpjot sabiedriskajā transportā. Tas jādara tālab, ka pēc reģistrēto e-talonu skaita tiek veikta precīza pasažieru uzskaite, kā to pieprasa Latvijas Republikas normatīvie akti. “Balstoties uz pasažieru veikto reģistrāciju, “Rīgas satiksme” saņem dotāciju no Rīgas domes par tām iedzīvotāju kategorijām, kurām atlaides vai bezmaksas braukšanu noteikusi Rīgas dome, un no valsts par 1. un 2. grupas invalīdiem un personām ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, kā arī 1. grupas invalīdu pavadošajām personām. Ja pasažieri, kuri izmanto 100% atlaidi, reģistrāciju neveic, dotācija par viņiem netiek saņemta, un var uzskatīt, ka pasažieris brauc bez biļetes,” teic B. Bartaševiča.

Tāpat braucienu reģistrācija palīdz mērīt pasažieru plūsmu dažādos maršrutos un nodrošināt tai atbilstošas ietilpības transporta līdzekļus, kā arī noteikt sabiedriskā transporta kursēšanas intensitāti atbilstoši pieprasījumam.

“Rīgas satiksme” šobrīd rīko īpašu kampaņu, kuras laikā tieši šos jautājumus skaidro iedzīvotājiem. Brauciens Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā jāreģistrē visiem, arī tām personām, kuras izmanto 100% atlaidi vai mēnešbiļeti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Manuprāt, ja ir nopirkta mēnešbiļete un pirmajā braucienā tā ir aktivizēta, likt to pīkstināt katrā braucienā neatbilst cilvēktiesībām uz privātās dzīves neaizskaramību. Uzskatu, ka nevienam nav jākontrolē kad es braucu, cik daudz reižu es braucu. Ja vajag statistiku, lai sēž paši un skaita. Pasažierim nebūtu jāveic vēl RS darbs, ko, iegādājoties mēnešbiļeti, jau ir apmaksājis.

Draugiem Facebook Twitter Google+