×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
27. novembris, 2017
Drukāt

Žirafe Latvijas ceļmalā, zelts pussešos un speķis karavīriem. “LA” nedēļas apskats (1)

1. Nedēļas nospiedumi

1no6
Reuters/LetaReuters/Leta

Cilvēks. Martina Dukura zelts pussešos no rīta

Reuters/Leta

Pēc Krievijas skeletonistu diskvalifikācijas, kas Soču olimpisko spēļu čempiona kārtā iecēla Martinu Dukuru, bet bronzu kaklā uzkarināja viņa brālim Tomasam, atkal šur tur pastiprināti dzirdams, ka dopingu jau lieto visi, tikai krievi bija kļuvuši pārāk bezkaunīgi. Elitē, redz, bez aizliegtajām vielām neesot iespējams ielauzties. Šo teoriju realizēt praksē gan ir vairāk nekā sarežģīti, jo dopinga ķērāji pie sportista var ierasties jebkurā dienā jebkurā laikā bez brīdinājuma. Jau sen nav tā, ka analīzes ņem tikai pēc sacensībām. Līdz ar to kaut ko lietot ir ārkārtīgi augsts risks. Droši vien lielvalstīs ir gan drosmīgie, gan nauda, lai apietu jebkuru sistēmu. Latvijā? Varbūt ir pirmais, bet otrais…

Latvijas sporta panākumu kontekstā bieži pieminēts termins – ģimenes fanātisms. Dukuri tam ir viens no spilgtākajiem apliecinājumiem, bet viņiem nekad nav bijušas klapes uz acīm un vēlme iet pāri līķiem, lai tikai nokļūtu virsotnē. Šim trio moto ir darbs, godīgums un zināšanas, mēnešiem un gadiem ilgi pacietīgi strādājot, lai deldētu trasē pavadītās desmitdaļas un simtdaļas.

“Gultā izcīnītam” zeltam (pie Martina šī ziņa nonāca, esot Kanādā pussešos no rīta) ir krietni mazāka vērtība. Mums visiem lielākais dzinulis ir emocijas, un pēc uzvaras trasē tās būtu pavisam citas. Tomēr apziņa, ka visu laiku titulētākā skeletonista trofeju sarakstā nu ir arī olimpiskais zelts, atspriegos siguldieša nervu stīgas pirms februārī gaidāmajām Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, kur būs kārtīga kauja ar mājinieku Junu. Tas noteikti ir Martina pluss un iespēja izcīnīt otro zeltu, nevis trešo reizi palikt bez tā.

  1. Nedēļas nospiedumi
  2. Darījums. Vitamīni uzņēmējiem, kruķis slimniekiem, speķis karavīriem
  3. Mācība. Aizdomāties un dalīties
  4. Noslēpums. Baltija pret "Islāma valsti"
  5. Joks. Mazbērnu priekam
  6. Kauns. Deputāti ākstās

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+