×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. maijs, 2018
Drukāt

Par mūsu finanšu sektoru lems ārzemnieki un kas ir zvērināta advokāte Ilze Znotiņa? LA nedēļas apskats (6)

1. Nedēļas nospiedumi

1no5
Foto - LETA, ekrānuzņēmums. Kolāža - la.lvFoto - LETA, ekrānuzņēmums. Kolāža - la.lv

Cilvēks. Valdonīga, kareivīga, principiāla

Zvērinātā advokāte Ilze Znotiņa 1. jūnijā sāks vadīt Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu (turpmāk – Kontroles dienestu). Viņas ieturētā pauze ar “jā” vārda teikšanu pēc uzvaras Valsts kancelejas rīkotajā konkursā un ģenerālprokurora Ērika Kalnmei­era aicinājuma kļūt par finanšu izlūkošanas dienesta vadītāju nav nekas dīvains. Iestāde atrodas ģenerālprokuratūras pārraudzībā, un Znotiņa vispirms centās noskaidrot, vai viņai un ģenerālprokuroram ir vienāds skatījums par nepieciešamajām pārmaiņām. Viņa vēloties būt droša, ka varēs vienoties par to, kas darāms, kā darāms un kurš tieši darīs. Lai necer, ka viņa kā tāda Žanna d’Arka visu nesīs viena uz saviem pleciem!

Znotiņa līdz šim nav vadījusi nevienu iestādi, bet aktīvi piedalījusies dažādās darba grupās Saeimā, Tieslietu ministrijā, kā arī bijusi Ārvalstu investoru padomes Latvijā maksātnespējas jautājumu darba grupas galvenā persona un ir pazīstama ar ļoti kritisku attieksmi, kas balstīta uz faktiem, pret maksātnespējas administratoru darbu. Norādot uz ļaunprātīgajos maksātnespējas procesos zaudētajiem simtiem miljonu, Znotiņa secinājusi, ka “mēs diemžēl vēl esam Jukonas zelta drudža laikmetā, mums zelts ņirb gar acīm, mēs to vēl skalojam”.

Personas, kuras stāvējušas tuvu Znotiņai vai kurām bijusi iespēja vērot viņas darbošanos, uzstāšanos konferencēs un darba grupās, teic, ka katrai monētai ir divas puses. No vienas puses, viņa esot principiāla, kareivīga un stingra, bet, no otras puses, Znotiņa savu viedokli uzskatot par vienīgo pareizo un nevēlas ieklausīties izglītības ziņā līdzvērtīgu personu viedokļos. Tieši valdonīgums tiek uzskatīts kā viena no Znotiņas būtiskākajām rakstura īpašībām. Bet tajā pašā laikā ir arī tādi Znotiņas līdzgaitnieki, kuri viņu dēvē par laipnu dāmu. Viņa būtu laba prokurore, arī tāds viedoklis ir dzirdēts. Iespējams, ka tieši šī rakstura īpašība jaunajā amatā būs visvairāk nepieciešama.

Znotiņas priekštecis Viesturs Burkāns Kontroles dienestu vadīja divdesmit gadus, bet daudzi par šīs iestādes pastāvēšanu un Burkāna kungu uzzināja tikai pēc ASV finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas paziņojuma par bankas “ABLV” organizētajām naudas atmazgāšanas shēmām. Visticamāk, ka Znotiņa būs redzamāka un augs arī viņas vadītās iestādes nozīme sabiedrības acīs.

 

 1. Nedēļas nospiedumi
 2. Pārsteigums. Radikāļus ņem pie dziesmas
 3. Prieks. Eiropas klasiķu pulkā
 4. Darījums. Par mūsu finanšu sektoru lems ārzemnieki 
 5. Kauns. "Gopņikiem" patiks!

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. to Janka 14. maijs, 2018 08:33 Atbildēt

  Kādas muļķības ! Šādā amata ir jābūt pilnīgi neatkarīgai. Vienīgā atkarība ir tas, ka tas tieām ir ŽD arkas stilā. Uz to viņai bija jābūt gatavao. Kurš var galvot, ka sarunā ar Ģenerālprokuroru – vienojoties ar viņu, nebija kādas norunas, kuru aiztikt mazāk un kuru vairāk ? Es to neapgalvotu. Bet šī mamzele, no sākuma, uzzināja vai pratīs iestrādāties esošajā sistēmā vai nē. Bet kāda ir šī sistēma – cik korumpēta un cik nē, to zina visa Latvija ……… Būs vēl viens Straume, kas danco tā, kā viņam samnieki pasaka. Kārtējais šovs par cīņu ar korupciju. Nožēlojami !

 2. Tādas kašķīgās ždarkas ir izdevīgas: krusttēviem pretī nepīkst!

 3. Prātiņ, nāc mājās. Kur bija galva jābāž, šajā mafiozo korumpantu midzenī, kur katra diena var būt pēdējā. Vai dzīvot jau apnicis? Ar bandītiem cīnīties.Nu,nu, tādā amatā var iznākt tāpat kā daudziem, vai sirds nepietiekamība, vai pazūd bez vēsts, vai nevar pamosties no miega.

 4. Tatad Znotiņa atvietos KNABu? Un kāpēc viņai blakus stāv āziate ar USSR uz krekla? Vai te kāda simbolika?

 5. Tāda rakstura īpašība ir ļoti vēlama privātā kantorī, nevis valsts iestādē, kurā ir citi principi. Viņai līdz šim bijusi kritiķa loma, bet tagad būs kaut kas taustāms arī jāizdara. Tas ir pavisam kaut kas cits un grūtāks. Lai jau kundzei veicās.

 6. Karos ar atmazgātājiem vai menopauzi?

Draugiem Facebook Twitter Google+