×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. marts, 2012
Drukāt

CNN breaking news: mēs neesam klibās pīles!

katara_vk_72

Latviešu valsts vadītājus atkal sākuši aicināt labos namos. Pamazām socializējamies, kāpjam pāri norobežotai viensētai, nesabiedriskai mājāssēdēšanai Latvijas skabūzī. Ticu, ka pienāks diena, kad mūsu Valdus vai Andžus kā godājamus vīrus ielūgs Vindzoru rezidencē, pie kādiem Amerikas “El presidente” un Davosai līdzīgos olimpos.

 

Vairs nav vērojams vizīšu bads, kad vienīgais virziens, ko aktualizēja augstas VIP raudzes politiskais tūrisms, pēc azimuta bija Vidusāzija, valstis, kur Latvijai dāvāja ēzeļa ausis, vai Sorosa dzīvoklis.

Es katrā ziņā atbalstu internacionālu sadraudzību. Aizokeānu debesbraukšanai jānotiek ne tādā mērā kā atbilstoši Fileasa Foga rekordsasniegumam, un neba visu pasaules lielceļu putekļiem jālīp pie valstsvīru pazolēm, taču ar draugiem jāpasērš, jāpaviesojas privātajos rančo, bungalo un citās adresēs, nav gana ar saziņu divu pirmo ministru starpā tikai caur čalošanu un pasvilpšanu tviterī un feisbukā.

Starptautiskos sakaros ceļas latviskā pašcieņa, izaug vēl garāki un taisnāki Ministru kabineta locekļu romiešu deguni, un, kas zina, varbūt apkārt klejojošam Latvijas ārlietu ministram – rūdītam vecpuisim laime ies pa priekšu un viņu nolūkos daiļa indiešu radžas princese, Singh jaunkundze, uzlūdzot kavēt laiku, lai šai nav bailes gulēt vienai. Kāzas Indijā vai Bangladešā mēdzot būt neaizmirstamas! Mēs, Baltijas tīģeri, ne vairs klibās pīles, spiežam kliņķus, un durvis uz CNN aptverto pasauli automātiski atveras.

 

Kā taifūnu Uzlecošās saules zemes imperatora galmā troņprincis Naruhito uzņēma mūsu Augstību Solvitu. Latvijas emīrs Valdis ar uzņēmēju karavānu ir “atpakaļ vienā gabalā” no ciemu reizes pie kolēģiem Emirātos, šeihiem Katarā un no Bagdādes kalifa.

 

Viņa pavadonis ministrs Pavļuts “Al Jazeera” telekanālā tik tekoši izstāstīja par valsti, kur ražo pasaulē labākos dēļus no Jūrmalas priedēm, ka pārraidi skatījušies sultanātos, oāzēs, tuksnešos un mošejās, to sajūsmā slavē Latvijas publika! Par Dombrovska apmeklējumu stāstījusi Šeherezāde, vēstījis Harūns Al Rašids un rakstījusi Līča valstu lielā arābu avīze “Raya”! Sestdien lidostas “Rīga” bagāžas noliktavā pamanīts atgriezies ministrs Gaidis Bērziņš, silti uzņemts vai nu slēpotāju paradīzē, vai Milānā noskatījies opereti “La Scala” slavenajā teātrī un ticies ar Itālijas valdības galvu Čipolīno.

Ka ārzemju ceļojumu klusā sezona beigusies un karantīna atcelta, liecina labo garu sūtītie ielūgumi prezidentam Bērziņam, Rinkēvičam un sevi par kantabriāni dēvējušam Ķīlim piedalīties olimpisko spēļu ceremonijās Londonā. Kembridžas absolvents Ķ. devis piekrišanu startēt grieķu-romiešu cīņā un airēšanā, viņš turp dosies ar sporta skolotāju.

Kad svaru kausos liktas intensīvas starptautiskās attiecības vai dziļa provinciāla vientulība, nedrīkstam kā ņuņņas siekaloties, cik spožu latu notērēts, valdībai kursējot apkārt Gondvānas kontinentam un nozūdot vizītē Mīnotaura labirintā. Lai kā ķeizaru apkopj arī Pabriku un lai viņš brauc uz Tongas karaļa bērēm!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+