Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
11. oktobris, 2013
Drukāt

Cūkā – gandrīz cilvēks


Foto - LETAFoto - LETA

Zinātnieki noskaidrojuši, ka intelekta ziņā cūkas ir ceturtajā vietā (pēc cilvēka, šimpanzes un delfīna). Tās spēj sevi atpazīt spogulī, no mūzikas žanriem labprātāk klausās klasisko mūziku.

Interesanti, ka arī pēc uzbūves un fizioloģijas cilvēka un cūkas organismi ir ļoti līdzīgi. Mums ar cūkām ir līdzīgi asinsvadi, it sevišķi artērijas. Sakrīt hemoglobīna un olbaltumu sastāvs asinīs, ka arī eritrocītu skaits. Cūkas āda ir gluži kā cilvēkam, turklāt cūkas ir vienīgie mājdzīvnieki, kas spēj nosauļoties. Mums ir apbrīnojami līdzīga zobu un gremošanas sistēma, nieres, acs uzbūve, sirds un asinsvadu anatomija un fizioloģija… Arī sociālajā aspektā cūkas var būt mūsu radinieces. Tām ir tādi paši netikumi kā cilvēkiem – slinkums, pārēšanās, liekais svars, pārlieka tiekšanās pēc komforta, piemēram, baudot ”dubļu vannas”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +4.5
Alūksne -0.3
Daugavpils +0.9
Saldus +5.0
Liepāja +5.4
Jelgava +4.5
Ventspils +4.5
Limbaži +3
Madona -1.5
Rēzekne -0.3
Rīgā ieradusies igauņu lauveneRīgas Zooloģiskajā dārzā ieradusies igauņu lauvene, kuru apmeklētāji vēl nav redzējuši, jo dzīvniekam ir adaptācijas process jaunajās mājās. “Viņa vēl pucējas,” joko
Draugiem Facebook Twitter Google+