×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
27. augusts, 2016
Drukāt

Cūku galvas uz žoga (4)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Eiropas Parlamenta deputāts no Ungārijas Giorgijs Ščoplins mikroblogošanas vietnē “Twitter” ierakstījis, ka cūku galvas uz Ungārijas uzbūvētā robežžoga varētu migrantus atturēt ierasties valstī. Tas ir satracinājis cilvēktiesību organizācijas “Human Rights Watch’s” Eiropas mediju direktoru Endrjū Strehlainu.

19. augustā Endrjū Strehlains tviterī atsaucās uz “Washington Post” rakstu un fotogrāfijām, kurās redzamas cukurbietes, izgrebtas cilvēku sejas formās un izvietotas gar Ungārijas robežu. Fotogrāfijas jau iepriekš publicētas “Facebook” lapās ar paskaidrojumu: “Atšķirībā no putnubiedēkļiem šie cilvēkbiedēkļi izgatavoti no cukurbietēm. Liekas, ka iedarbojas, jo četru nedēļu laikā neviens nav pārgriezis žogu.” Streh­lains iebilda, ierakstot: “Bēgļi mūk no kara un spīdzināšanas, Ungārija! Jūsu sakņaugu galvas tos neatturēs.”

Uz to tad arī Ščoplins atbildēja: “Varētu tā būt. Cilvēku tēli ir haram (islāma aizliegums. – Red. piez.). Bet piekritīsit, cūkas galva atturētu daudz efektīvāk.” Par šo frāzi, kas nav pat konkrēts ierosinājums, Giorgijs Ščoplins, bijušais BBC darbinieks un Londonā dzīvojošs profesors, Eiropas Parlamenta deputāts no Ungārijā valdošās konservatīvās partijas kopš valsts iestāšanās ES 2004. gadā, saņēma cilvēktiesību aizstāvju pārmetumu lavīnu.

Pērn Ungārija uzbūvēja dzeloņstiepļu žogu uz dienvidu robežas, lai apturētu nekontrolētu migrantu plūsmu. 2. oktobrī valstī noteikts referendums par to, vai ungāri piekrīt ES politikai par obligātu migrantu pārvietošanu bez parlamenta piekrišanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Interesanti, no kurienes tad tie begli radas. ASV un NATO ir parvertusi visu pasauli par istu ELLI, bombarde un sagrauj so beglu pilsetas un valstis, izplatot ka sergu savu nacistisko agresiju. Uz kurieni tad viniem begt no kara izpostitam valstim? Protams ka uz Eiropu, jo vini tacu atbalsta ASV un NATO agresivo politiku visa plasaja PASAULE. Varbut ,ka vini dotos ari uz nacistisko ASV, bet parpeldet sos udens plasumus nav reali, tapec ari beg pie mums uz ES. Pasi meslus sataisat, bet Krieviju nezin kapec kritizejat. Vajag ar savu galvu domat kas var notikties talak, pec sadas jusu agresijas pret Krieviju.

 2. Un kas tur slits – man cūka ir mīļš mājdzīvnieks arī meža un es to drīkstu ( mulāžu ) likt uz sava žoga. Bet ja kādam tas nepatīk – lai dzīvo tur , kur tādu muzāžu un dzīvo cūku nav…

  Tikai piezīme:
  PSRS laikos man blakus PSRS armijā ( PA ) arī visi musulmaņi klopsēja no savām aluminija bļodām cūkgaļu un nekādu problēmu ar to , ka nepatīk. Tā kā tā ir tikai dažu ES dižvīru smaciņas palaišana…

 3. Tas Strehlains, izskatās, ir Eiropas iznīcinātājs, nevis cilvēktiesību aizstāvis !
  Dzen tos pūļus gandrīz apkārt zemeslodei, tā vietā, lai bēgļu aizsardzības nometnes celtu turpat Āfrikā(apsargātas).
  Iznāk, vienus “aizsargā” otrus iznīcinot ??

Draugiem Facebook Twitter Google+