Sports
Motoru sports

Daiders, Sabulis un Leoks piebrauc tuvāk tituliem0

foto: LAMSF motokrosa komisija

Latvijas čempionātā motokrosā priekšpēdējais posms tika aizvadīts Smeceres sila trasē, kurā galvenās cīņas atkal izvērtās starp mūsu un igauņu labākajiem braucējiem.

MX1 klasē sešus no astoņiem šīs sezonas braucieniem uzvarējis igaunis Tanels Leoks, kurš ar 380 punktiem ir pārliecinošs kopvērtējuma līderis. Madonā viņam izdevās uzvarēt abos braucienos, abas reizes otrajā vietā atstājot Matīsu Karro (attēlā). Ja pirmajā braucienā tās bija vairāk kā desmit sekundes, tad otrajā līdzjutēji izbaudīja kārtīgu motokrosa izrādi ar vairākām līderu maiņām un abu favorītu iebraukšanu finišā ar nieka 1,2 sekunžu atstarpi. Nākamajās vietās palika igauņi Erki Kahro un Prīts Ratseps, piektais – Toms Macuks.

Karro nepiedalījās otrajā posmā, ar 264 punktiem pašlaik ir pakāpies uz piekto pozīciju un vēl cīnīsies par kādu no medaļām. Kopvērtējumā arī otro un trešo vietu ar attiecīgi 311 un 283 punktiem aizņem igauņi Prīts Ratseps un Jans Jakobsons, ceturtais ar 270 punktiem ir Dāvis Līvs.

MX2 klasē otro reizi šosezon par Latvijas čempionāta punktiem cīnījās igaunis Karels Kutsārs un otro reizi triumfēja posmā, šoreiz pirmais finišējot abos braucienos. Otro vietu posmā izcīnīja vēl viens igaunis Hardi Rosiorgs, tomēr kopvērtējumā abi Madonas posma veiksminieki ir tālu aiz līderiem. No Latvijas sportistiem vislabāk veicās Kārlim Sabulim, kuram braucienos otrā un ceturtā vieta, posmā trešā, bet sezonas kopvērtējumā ar 360 punktiem nosargātas līderpozīcijas. 328 punkti ir igaunim Andero Lusbo, 288 – Arnoldam Snikeram.

Ekipāžu klasē abos braucienos un posmā līderu piecinieks bija identisks sezonas kopvērtējumam. Tiesa, līdera Jāņa Daidera motociklu savaldīt trasē šoreiz palīdzēja nevis Mārtiņš Zemeskalns, bet brālis Lauris. Latvijas čempionāta kopvērtējumā Daideram ir 398 punkti, Didzim Gorbenko un Tanelam Koivam – 348, Māris Rupeikam un Kasparam Liepiņam – 326, Margo Sonnam un Artūram Linteram – 324, Jānim un Pēterim Jegoroviem – 310.

Kvadraciklu klasē ar uzvaru Madonas posmā vēl vienu soli pretī titulam spēra igaunis Prīts Jarvlo. Kopvērtējuma otrās un trešās vietas īpašnieki Lauris Eizāns un Matīss Palevics šoreiz palika ārpus pirmā trijnieka, savukārt tajā iekļuva Valērijs Kuzmins un Emīls Sigajevs.

Saistītie raksti

85 kub.cm klasē pirmo un otro vietu izcīnīja sezonas līderi Edvards Bidzāns un Kārlis Alberts Reišulis, kopvērtējumā viņiem attiecīgi 394 un 346 punkti. Junioru klasē ar divtaktu motocikliem uzvarēja igaunis Jorgens Matiass Talviku, bet sezonas kopvērtējuma līderis Ralfs Edgars Ozoliņš bija otrais. Četrtaktu motociklu klasē uzvarēja kopvērtējuma līderis Didzis Putilovs.

Latvijas čempionātā solo motociklu klasē vēl atlicis superfināls 23. septembrī Cēsīs, kur sportisti cīnīsies par dubultu punktu skaitu. Ekipāžām un kvadracikliem Latvijas čempionāta pēdējais posma paredzēts sestdien Ķegumā.

LA.lv