×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Dailes teātrī notiks koncerti “Ziedonis. Lācis. Sievietes”

klacis243

Maija sākumā, svinot latviešu dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa 80 gadu jubileju, Dailes teātra Lielajā zāle trīs dienas būs iespēja baudīt koncertu “Ziedonis. Lācis. Sievietes”, liecina teātra informācija.

Koncerts teātrī būs baudāms no 3. līdz 5. maijam, bet biļetes iepriekšpārdošanā varēs iegādāties jau sākot ar šo nedēļu.

Ziedonis Sievieti dzejā gaidījis veselu mūžību, sarunājies ar viņu caur puķēm, teicis tieši, ka viņu mīl, slēpis viņu dzejolī un dārgāko par viņu, iespējams, atstājis aiz dzejoļa. Komponists Kārlis Lācis dzejnieka Sievietei piešķīris trauslas un kaislīgas mūzikas cēlos vaibstus. Viņus šķir paaudzes un pieredzes, bet vieno iedvesma, ko sniedz Sieviete.

Ziedonis un Lācis dos iespēju uz skatuves saskarties un pieskarties sievietēm, kuras citādi varētu arī nesatikties. Koncertā piedalīsies gan Latvijas teātru aktrises, gan dziedātājas – Rēzija Kalniņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Dārta Daneviča, Dita Lūriņa, Inese Kučinska, Agnese Jēkabsone, Aija Andrejeva, Aija Vītoliņa un Jolanta Strikaite, kā arī mūziķi Kārlis Lācis, Gints Pabērzs, Kaspars Zemītis, Ainis Zavackis, Jānis Stafeckis un Artūrs Noviks.

Jau ziņots, ka patlaban klausītājiem pieejams komponista Lāča albums “Ziedonis. Lācis. Sievietes”, kurā apkopoti 13 dzejnieka Ziedoņa dzejoļi desmit spožu skatuves mākslinieču izpildījumā. Pirmās dziesmas albumam tapušas jau pagājušā gada pavasarī. Acumirkļa iedvesmā viens pēc otra sarindojās 13 dzejoļi no Ziedoņa krājumiem “Motocikls”, “Kā svece deg”, “Taureņu uzbrukums”, “Caurvējš”, “Viegli”, “Man labvēlīgā tumsā”.

Ziedonis 80 gadu jubileju svinēs šā gada 3. maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+