×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. maijs, 2016
Drukāt

Dailes teātrī risināsies XII Baltijas triennāle

Attēls: Vytautas VolbekasAttēls: Vytautas Volbekas

No 7. maija līdz 11. jūnijam Dailes teātrī risināsies XII Baltijas triennāle, kuru organizē Viļņas laikmetīgās mākslas centrs (CAC) un kim? Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Dailes teātri, LA.lv uzzināja teātrī.

Baltijas triennāle tika dibināta 1979. gadā kā regulāra Lietuvas un vēlāk arī Baltijas mākslinieku izstāde, kurā paust pretošanās un neapmierinātības garu. Sekojot divpadsmit secīgām izstādēm, Baltijas triennāle ir kļuvusi par vienu no lielākajiem laikmetīgās mākslas festivāliem Ziemeļeiropā ar fokusu uz jauno mākslu. No reģionāla projekta Baltijas triennāle ir izaugusi par notikumu, kas piedāvā plašu aktivitāšu loku un starptautiskus dalībniekus.

CAC (Viļņa)un kim? Laikmetīgās mākslas centra sadarbībā ar Dailes teātri rīkotā izstāde atkārto XII Baltijas triennāli, kura tika atklāta Viļņā 2015. gada 4. septembrī, vietā, kas, par spīti atsevišķām būtiskām atkāpēm, joprojām nes sākotnējās telpas atblāzmu. Tāpat kā CAC, arī Dailes teātris tika uzbūvēts 20. gadsimta 70. gados toreizējās “Padomju Baltijas” galvaspilsētas centrā ar mērķi rādīt publikai jaunu mākslu. Tāpat kā CAC, arī Dailes teātris joprojām vairāk vai mazāk kalpo savam sākotnējam nolūkam, lai gan abās ēkās savulaik notikušas gan automašīnu izstādes, gan citi ar tiešo programmu nesaistīti pasākumi. Baltijas mākslas triennāle, kas no Viļņas atceļojusi uz Rīgu, būs aptuveni tāda pati kā savā pirmajā norises vietā.

Šī gada triennālē lielāka uzmanība nekā iepriekš veltīta Baltijai – gan pašam ģeogrāfiskajam reģionam, gan Baltijas jūrai un kultūrai. Tas ir apzināti starpdisciplinārs pasākums, kura dalībniekus, kā vēsta pasākuma nosacītais moto “Tas, kas šodien ir mākslas darbs, rīt var būt pilnīgi kaut kas cits”, lielākoties interesē šis “kaut kas cits”. Izstāde aptver vairākas tēmas un to kombinācijas, piemēram, ietekme, apmaiņa, materialitāte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+