Mobilā versija
+19.4°C
Cecīlija, Cilda
Piektdiena, 28. jūlijs, 2017
27. oktobris, 2014
Drukāt

Dainu kalnā pieminēs Dainu tēvu

Foto: turaida-muzejs.lvFoto: turaida-muzejs.lv

Dainu tēva Krišjāņa Barona 179. dzimšanas dienā 31. oktobrī Turaidas muzejrezervāts aicina uz dziesmu rītu, kas jau kļuvis par iemīļotu muzeja tradīciju, liecina ieraksts muzeja mājas lapā.

Dziesmu rītā “Kalnā kāpu gavilēt”, kas sāksies plkst. 8, kopā ar muzejrezervāta darbiniekiem un Siguldas folkloras kopas “Senleja” un ansambļu “Melodija” un “Saltavots” dalībniekiem ikviens aicināts dziedāt vai norunāt savas šajā rudens laikā vissaistošākās dainas.

Pasākuma rīkotāji aicina ņemt līdzi svecīti vai ziediņu, ar ko rotāt Barona pieminekļa pakāji.

Dainu kalns, kas veltīts latviešu tautasdziesmām un Baronam 150.dzimšanas gadā, Turaidas muzejrezervātā atklāts 1985. gadā. Par godu šim notikumam nākamā gada 17. jūlijā tiks rīkoti svētki “Dainu kalnam – 30”, kas būs kulminācijas pasākums starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” programmā.

Krišjānis Barons (1835-1923) ir folklorists, publicists un viens no izcilajiem jaunlatviešu darbiniekiem, pirmais latviešu autors, kas sarakstījis Baltijas ģeogrāfijas grāmatu “Mūsu tēvzemes aprakstīšana” (1859), rakstījis arī stāstus, dzeju un tulkojis. Barons publicējis aptuveni 100 populārzinātnisku rakstu par dabaszinībām un izglītības jautājumiem. Barona mūža darbs ir akadēmiskais tautasdziesmu krājums “Latvju dainas” sešos sējumos (1894-1915), kurā publicētas 217 996 tautasdziesmas, kas sistematizētas vienotā sistēmā, kuras pamatā ir cilvēka mūža ritējums, darbs, sadzīves attiecības un kurā izzināma latviskā dzīvesziņa.

Pievienot komentāru

Mecenāts Zuzāns: Sirdsapziņas pārmetumu man nav! (1)No sestdienas, 29. jūlija, līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja galvenajā ēkā būs aplūkojama mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas izstāde "TOP no top", kas piedāvās Latvijas mākslas pārskatu neierastā interpretācijā, uzsverot privāto aspektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+