Mobilā versija
Brīdinājums +11.5°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
27. oktobris, 2014
Drukāt

Dainu kalnā pieminēs Dainu tēvu

Foto: turaida-muzejs.lvFoto: turaida-muzejs.lv

Dainu tēva Krišjāņa Barona 179. dzimšanas dienā 31. oktobrī Turaidas muzejrezervāts aicina uz dziesmu rītu, kas jau kļuvis par iemīļotu muzeja tradīciju, liecina ieraksts muzeja mājas lapā.

Dziesmu rītā “Kalnā kāpu gavilēt”, kas sāksies plkst. 8, kopā ar muzejrezervāta darbiniekiem un Siguldas folkloras kopas “Senleja” un ansambļu “Melodija” un “Saltavots” dalībniekiem ikviens aicināts dziedāt vai norunāt savas šajā rudens laikā vissaistošākās dainas.

Pasākuma rīkotāji aicina ņemt līdzi svecīti vai ziediņu, ar ko rotāt Barona pieminekļa pakāji.

Dainu kalns, kas veltīts latviešu tautasdziesmām un Baronam 150.dzimšanas gadā, Turaidas muzejrezervātā atklāts 1985. gadā. Par godu šim notikumam nākamā gada 17. jūlijā tiks rīkoti svētki “Dainu kalnam – 30”, kas būs kulminācijas pasākums starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” programmā.

Krišjānis Barons (1835-1923) ir folklorists, publicists un viens no izcilajiem jaunlatviešu darbiniekiem, pirmais latviešu autors, kas sarakstījis Baltijas ģeogrāfijas grāmatu “Mūsu tēvzemes aprakstīšana” (1859), rakstījis arī stāstus, dzeju un tulkojis. Barons publicējis aptuveni 100 populārzinātnisku rakstu par dabaszinībām un izglītības jautājumiem. Barona mūža darbs ir akadēmiskais tautasdziesmu krājums “Latvju dainas” sešos sējumos (1894-1915), kurā publicētas 217 996 tautasdziesmas, kas sistematizētas vienotā sistēmā, kuras pamatā ir cilvēka mūža ritējums, darbs, sadzīves attiecības un kurā izzināma latviskā dzīvesziņa.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+