Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Dāņu ekonomists: Grieķijas krīze pasauli var ietekmēt līdzīgi kā “Lehman Brothers” bankrots 2008.gadā

Foto- AFP/LETAFoto- AFP/LETA

Dāņu investīciju uzņēmuma „Saxo Bank” galvenais ekonomists Stīns Jākobsens (Steen Jakobsen), raksturojot pašreizējo Grieķijas situāciju, velk paralēles ar „Lehman Brothers” bankas krīzi 2008. gadā, kad tā pasludināja bankrotu.

„Lehman Brothers” bija viena no lielākajām bankām ASV. Bankas bankrots būtiski ietekmēja pasaules finanšu sektoru, veicinot globālo krīzi. Bankas parādi pēc bankrota pasludināšanas sastādīja 600 miljardus ASV dolāru.

„Lēmums ir līdzīgs. Atceros, ka biju gandrīz vienīgais, kas domāja, ka „Lehman Brothers” nespēs palikt virs ūdens. „Lehman Brothers” situācija tika uztverta kā pārāk sarežģīta, lai to glābtu. Bija ļoti maz cilvēku, kas vēlējās palīdzēt”, savu nostāju skaidro Stīns Jākobsens, turpinot: „pašreizējās situācijas morāle – risks ir līdzīgs, tas saistīts ar makrouzraudzību, kad cenšas iegūt vairāk laiku, bet tas nekad nedarbojas.”

Stīns Jākobsens atzīmē, ka Vācijas akciju indeksam (DAX) noslīdot par 3-5%, un nespējot pēdējā brīdī nokontrolēt situāciju, eksplodēs kredītriski jaunajām Eirozonas dalībvalstīm, piemēram, Ungārijai, Horvātijai, Bulgārijai un Rumānijai.

„Savulaik „Lehman Brothers” plāns A bija iegūt vairāk laika, plāns B sastāvēja no „burkāna” un „pātagas” metodes risinājuma. Kad pirmie divi plāni izgāzās, palika plāns C – panika. „Lehman Brothers” nebija plāna, tāpat arī nav Grieķijai”, uzsver Saxo Bank galvenais ekonomists.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+