×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. janvāris, 2012
Drukāt

Darbu sāks LIAA 2012.gada mentoringa programma uzņēmējiem Latvijā

Foto- LETAFoto- LETA

Pirmdien, 30.janvārī, 15 jaunie uzņēmumi sāks sadarbību ar saviem mentoriem – pieredzējušiem uzņēmējiem, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja biedrības “Līdere” pārstāve Zanda Raciborska. Mentoringa programmu uzņēmējiem (MPU) nodrošina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar biedrību “Līdere”.

“Mentoringa programma ir spēcīgs un ļoti vērtīgs atbalsta instruments jaunajiem uzņēmējiem. Līdz šim LIAA ir organizējusi dažādus motivācijas pasākumus – inovatīvo biznesa ideju konkurss “Ideju kauss”, apmācību kurss “Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās”, jauno uzņēmēju TV sacensības “Firmas noslēpums”. Ar gandarījumu konstatējam, ka daudzi Mentoringa programmas jaunie dalībnieki iepriekš ir izmantojuši citus LIAA organizētos pasākumus un tajos sniegtās zināšanas kā atbalsta punktu savas biznesa idejas sākšanai. Tas apstiprina, ka virzāmies pareizajā virzienā programmas mērķu sasniegšanai,” skaidroja LIAA Projektu attīstības nodaļas vadītājs Guntis Lauskis.

“Latvijā mikrouzņēmumi un mazie uzņēmumi ir tautsaimniecības mugurkauls. Ļoti būtisks jaunajiem uzņēmējiem ir reāls atbalsts, un tieši tādu sniedz mentoringa programma uzņēmējiem. Tas būs pamatīgs un rūpīgs darbs jaunajiem uzņēmējiem kopā ar mentoriem piecu mēnešu ilgumā. Tas ir veids, kā mēs – pieredzējuši uzņēmēji – varam atbalstīt aktīvus cilvēkus, kuri ir izveidojušu uzņēmumus un kuriem nepieciešams padoms biznesa attīstībai,” sacīja biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja un mentore Aiva Vīksna (attēlā).

MPU darbu sāk 2012.gada 30.janvārī un norisināsies līdz 2012.gada 30.jūnijam, un tās ietvaros sadarbību sāks 15 mentoringa pāri. Programmā piedalīsies jaunie uzņēmumi ne tikai no Rīgas un Rīgas reģiona, bet arī no Alūksnes, Gulbenes, Jelgavas, Valmieras un Lielvārdes.

Jaunie uzņēmēji ir izveidojuši un plāno attīstīt uzņēmumus dažādās jomās: ražošanā – apģērbu dizaina izstrāde un ražošana, filca izstrādājumu ražošana, pārtikas produktu ražošana, koka gludināmo dēļu un koka karkasa māju ražošana, organiskā mēslojuma (biohumusa) ražošana, slieku biomasas ražošana, bioloģisko atkritumu pārstrāde, kompozītmateriālu detaļu izgatavošana, biškopības produktu primārā ražošana, pakalpojumu jomā – mājaslapu izstrāde, informācijas sistēmu izstrāde, audio reklāmas klipu izstrāde, scenāriju veidošana, apstrāde, konsultācijas ģeogrāfisko informācijas sistēmu jomā, ģeogrāfisko informācijas sistēmu projektēšana un izstrāde, kartogrāfiskā materiāla sagatavošana.

2011.gada 29.novembrī LIAA un biedrība “Līdere” izsludināja pieteikšanos uz mentoringa programmu. Kopumā pieteicās 90 jaunie uzņēmēji un 28 mentori.

Mentoringa programmas īstenošana uzņēmējiem notiek LIAA realizētās “Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas ietvaros”, un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Šī gada programmai atvēlēti 8000 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+