×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2014
Drukāt

Dārza kaitnieku TOP10 no 2. līdz 8. jūnijam (3)

Foto - VAADFoto - VAAD

Dārza vabole, ne vairāk kā centimetru gara.

Laputis. Pieaug laputu izplatība augļu dārzos un krāšņumaugu dobēs.

Daudzviet uz ķiršiem savairojušās melnās ķiršu-madaru laputis, uz lauka pupām – melnās pupu lap­utis. Ābeļu lapas noklājušas ābeļu pelēko laputu kolonijas. Uz krāšņumaugiem un plūmēm sastopamas dažādu sugu laputis, galvenokārt zaļā krāsā. Jāņogulāju sarkanpangu laputis turpina postīgos darbus, tās slēpjas lapu apakšpusē.

Dārza vabole. Virs zālājiem lidinās dārza vaboļu mākoņi. Uz avenēm, rozēm un citiem dārza augiem tās sastopamas galvenokārt pa pārīšiem. Tās ir mazas brūnas vabolītes ne vairāk kā 1 cm garas, ko nevajadzētu sajaukt ar maijvabolēm, kuras ir tādā pašā krāsā, bet nekad nav tik maziņas.

Kartupeļu lapgrauzis (Kolorādo vabole). Uz dīgstošajiem kartupeļiem arvien biežāk sastopamas Kolorādo vaboles.

Ābeļu un bumbieru kraupis. No kraupja neaizsargātajos dārzos pieaug slimības pazīmju izplatība uz augļiem, arvien biežāk kraupja pazīmes parādās uz ābeļu un bumbieru lapām.

Bumbieru lapu blusiņa. Bumbieru dārzos, kur jau iepriekšējos gados bijuši vērojami bumbieru lapas blusiņas postījumi, konstatēta pieaugušo īpatņu savairošanās.

Kāpostu cekulkode. Vairākos kāpostu stādījumos novērota masveida kāpostu cekulkodes tauriņu lidošana. Jāuzmanās no mazajiem zaļajiem kāpuriņiem, kuri visai drīz sāks apdraudēt kāpostu augšanas centru.

Plūmju un ābolu augļu tinēji. Daudzviet vērojama masveida pieaugušo tinēju tauriņu lidošana, turpinās olu dēšana.

Ķiršu muša. Konstatēta ķiršu mušas pirmā izlidošana. Ja pagājušajā gadā ķirši jūsu dārzā bija tārpaini, katrā ķiršu kokā vajadzētu izkarināt vismaz pa vienam dzeltenajam līmes vairogam.

Plūmju zāģlapsenes. Plūmju dārzos konstatēta plūmju zāģlapseņu lidošana.

Kauleņkoku sausplankumainība (cauršautās lapas). Uz ķiršu un plūmju lapām sāk parādīties brūni apaļi sausi plankumi, kuri vēlāk atmirs, atdalīsies no lapas un veidosies caurumi lapās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kādas muļķības,trihogrammas ir Bioefektā tagad,varbūt kādu brīdi neija,bet nu ir savairotas

  2. Kaitēkļi tiešām daudz , citus gadus laputu iznīcināšanu uzticēju trihogrammām , bet nu jau otro gadu tā firma (šķiet ka Bioefekts ) šos kukainīšus neražo . Laikam viņi sākuši lobēt ķīmijas ražotājus !

    • Trihogrammas gan neiznīcina laputis, bet gan ābolu, zirņu u.c. tinējus. Esmu tās palaidusi ziedošā ābeļdārzā vairākus gadus, tiešām, bija to vērts.
      Man šogad uz lillijām lielā skaitā jau pirms pāris nedēļām parādījās košas, oranžsarkanas vabolītes, apm. mārīšu lielumā, tikai šaurākas un garākas. Redzēju tādas pirmoreiz, un cerot, ka nav “sarkanajā grāmatā”, :), iznīcināju elementāri nospiežot. Kas tās tādas? Nebūs bijušas tak nekas labs…

Draugiem Facebook Twitter Google+